Кондев и Венци тръгнаха с победа начело на "Монтана"

Кондев и Венци тръгнаха с победа начело на "Монтана" "Монтана" измъкна трите точки при гостуването си на "Литекс" в Ловеч печелейки с 1:0, с гол в добавеното време на Николай Цветков-Демона. По този начин дебюта на новия треньорски екип Светлен Кондев-Венци Иванов начело на отбора започна с победа.
Мачът бе равностоен като през първото полувреме по няколко добри намеси под рамката имаха двамата вратари Петър Петров-Пепино на домакините и Васил Симеонов на гостите.
След почивката картината на терена не се промени като монтанци бяха близо до откриването на резултата в 84-та мин., когато силният шут на Владимир Айтов бе спасен от стража на "Литекс". В добавеното време при едно разбъркване в наказателното поле на домакините Цветков насочи топката във вратата, Пламен Николов я изби някъде около голлинията, но главният съдия Стефан Павлов прецени, че тя е преминала чертата и зачете гола.

"Литекс" (Ловеч) – "Монтана" 0:1

"Литекс": Петър Петров, Галин Минков, Пламен Николов-кап., Денислав Мицков, Петко Ганев, Иван Иванов, Георги Иванов, Александър Аспарухов, Тонислав Йорданов,, Илиян Капитанов, Иван Митрев. Треньор: Живко Желев.
"Монтана": Васил Симеонов, Валери Христов, Иван Михов-кап., Преслав Петров, Костадин Гаджалов, Владимир Айтов, Димитър Илиев, Тони Тасев, Атанас Илиев, Николай Цветков, Сергей Гоергиев. Треньор: Светлан Кондев.

Голмайстор: Николай Цветков (90+2).

Главен съдия: Стефан Павлов.
Асистенти: Мирослав Желев, Станимир Илков.