"Ботев"/Враца/ прегази лесно с 4:0 непретенциозния "Кариана" за Купата /снимки/

"Ботев"/Враца/ прегази лесно с 4:0 непретенциозния "Кариана" за Купата /снимки/ Намиращият се в тежка криза „Ботев“/Враца/ излекува самочувствието си с лесна победа с 4:0 над втородивизионния „Кариана“/Ерден/ в 1/8-финален мач от турнира за Купата на България.
Двубоят се игра на стадион „Христо Ботев“ в областния град и започна с минута мълчание в памет на починалите наскоро легенди Петьо Петров и Николай Бакърджиев.
Иначе домакините започнаха ударно. Още във 2-та мин. удар на Будинов беше избит от вратаря Станев в корнер, а при изпълнението му последва разбъркване. Най-съобразителен се оказа Венци Керчев, който опъна мрежата за 1:0.
Първата възможност за гостите беше в 18-та мин., когато след пас на Ивелин Илиев Реджеб Халил от 2 метра стреля с глава в аут.
В 27-та мин. Доминик Янков пусна перфектен пас към Петър Атанасов, който от чиста позиция реализира за 2:0.
В 37-та мин. двамата си размениха ролите - Атанасов изведе Янков зад защитата и той с техничен удар направи 3:0.
Втората възможност за гостите беше в 43-та мин., когато вратарят Христо Митов парира шут на Халил от малък ъгъл.
След почивката темпото на игра спадна значително поради липсата на интрига около това кой ще е победител. Все пак двата тима се постараха около 400 зрители по трибуните да не скучаят и мръзнат.
В 68-та мин. Дичев беше забравен от защитата на домакините и от чиста позиция стреля високо над напречната греда.
В 75-та ми. след пас на Симеон Мечев Генов стреля от упор с глава, но Станев прояви рефлекс и изби в корнер.
В 85-та мин. на мястото на Петър Атанасов в игра влезе 15-годишният Людмил Йотов.
В 90+1 минута Доминик Янков получи добър пас от Михайлов на границата на пеланта и със свиреп удар оформи крайното 4:0.

"Ботев": Митов, Васев, Иванов, Миланов, Керчев, Михайлов, Златински /62 Мечев/, Атанасов /85 Йотов/, Божинов /68 Генов/, Будинов, Янков.
"Кариана": Станев, Георгиев, Дичев, Търтов /30 Цолов/, Николов, Ив.Илиев, Хр. Илиев, Игнатов, /61 Чакъров/, Бастунов, Мичев /63 Русев/, Халил.

Главен съдия: Димо Димов /Сливен/.