"Монтана" победи "Цинкарна" и поведе в Адриатическата лига /снимки/

"Монтана" победи "Цинкарна" и поведе в Адриатическата лига /снимки/ Баскетболистките на "Монтана" нанесоха първа загуба на словенския "Цинкарна" (Целе) и го изместиха от първото място във временното класиране. Седмица след като спечелиха българското дерби с "Берое" (65:56) възпитаничките на треньора Стефан Михайлов-Стьопата се разправиха и с лидера с 84:79. По този начин и трите отбора са с актив от 7 победи и 1 загуба до момента, но монтанчанки с по-добри показатели.
Гостите започнаха по-добре мача и след първата част водеха с 26-17, а в един момент преднината им стига 16 т. Домакините обаче не се предадоха и след страхотна игра след почивката направиха пълен обрат. Той стана факт в 36-та мин., когато Христина Иванова вкара тройка за 72-72, а малко след това Димана Макариева завърши успешна атака за 76-75. Последва кош плюс фаул на отличната в този мач Тина Требец и зрителите в зала „Младост“ вече бяха на крака. Требец бе над всички в срещата с 35 точки и 9 борби. Отново на ниво бе и другата чужденка в състава на българския шампион Матея Тавия, която завърши с 12 точки и 14 асистенции. С дабъл-дабъл се отличи и капитанката на "Монтана" Димана Макариева 10 т. плюс 10 борби.
За "Цинкарна" по 21 точки вкараха Паулина Хелшлер и Андриона Кийс. С 19 т. и 12 асистенци бе  полезна Тейлър Диър.

"Монтана" – "Цинкарна" (Целе) 84:79 (17-26, 18-23, 22-13, 27-17)

"Монтана": Виктория Стойчева 8, Димана Макариева 9, Матея Тавич 12, Тина Требец 35, Христина Иванова 13 (Радостина Димитрова 3, Габриела Николова 2, Габриела Костова 2, Евгения Нацкина). Треньор: Стефан Михайлов.
"Цинкарна": Снежана Богичевич 11, Маруша Сеничар 2, Паулина Хелшлер 21, Тейлър Диър 19, Андриона Кийс 21 (Мария Костуркова 3, Лариса Оцвирк 2, Марта Остич). Треньор: Дамир Гръгич.

Съдии: Владимир Вескович, Никола Милорадович, Стефан Чалич.

Зала: „Младост“-400 зрители.
05.12.2019, 10:20 часа