Волейболистите на "Монтана" загубиха с 0:3 от "Добруджа" в зала „Добротица“

Волейболистите на "Монтана" загубиха с 0:3 от "Добруджа" в зала „Добротица“ Волейболистите на "Монтана" отстъпиха с 0:3 като гости на "Добруджа" в дербито за третото място в класирането на Суперлигата.
Домакините превъзхождаха и в трите гейма, като най-убедителни бяха в последния, който затвориха на 15. Монтанчани започнаха сковано мача и изоставаха с 14-21, преди да направят силна серия от 6-0, но до края на първата част успяха да вземат само още една точка. По същия сценарии се разви и втората. Добружанци дръпнаха с 16-10, гостите се събудиха и изравниха, след това играта тръгна точка за точка до 24-24, а последните бяха в актива на жълто-зелените.
Тодор Вълчев и Стефан Чавдаров бяха най-резултатни за "Монтана", като и двамата отбелязаха по 8 т. За "Добруджа" Жулиен Георгиев се отчете с 15 точки, Пламен Шекерджиев завърши с 12 т. победителите (7 блокади).
Така след XVIII кръга двата отбора са с еднакъв актив от 13 победи и 5 загуби.

"Добруджа" (Добрич) – "Монтана" 3:0 (25-21, 26-24, 25-15)

"Добруджа": Светослав Арнаудов 5, Александър Кордев 8, Иван Сланев 3, Пламен Шекерджиев 12, Жулиен Георгиев 15, Димитър Маринков-кап. 11 (Иван Петров, Николай Тодоров-либеро). Треньор: Петър Шопов.
"Монтана": Тодор Вълчев-кап. 8, Радослав Попов 5, Тодор Костов 3, Миколай Сърнечки 7, Стефан Чавдаров 8, Максимилиан Талер 1 (Златко Кьосев 5, Иван Латунов 3, Любослав Симеонов 1, Денимир Димитров, Мартин Божилов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Съдии: Александър Виналиев, Атанас Върбанов.

Зала: „Добротица“-1200 зрители.
01.03.2020, 12:15 часа