Наско Илиев и Росен Кръстев вкараха за "Монтана" срещу "Миньор" в Перник

Наско Илиев и Росен Кръстев вкараха за "Монтана" срещу "Миньор" в Перник Отборът на "Монтана" победи с 2:0 като гост новака във Втора лига "Миньор" (Перник) в контролна среща играна на „Стадиона на мира“ в железничарския град.
Монтанци се разписаха по веднъж през двете полувремена. Резултатът откри в 34-та мин. Атанас Илиев, който получи подарък от защитник на домакините и с ефектен удар с глава прехвърли вратаря Леонтиев. В 70-та мин. Тони Тасев изведе в дясно Борислав Балджийски, който центрира в наказателното поле, където Росен Кръстев с ефектен удар с глава изпати топката за втори път в мрежата на „чуковете“.
Проверката бе втора за "Монтана" от лятната предсезонна подготовка. В първата воденият от треньорския тандем Венци Иванов-Светлан Кондев северозападен тим разгроми с 5:0 третодивизионния Беласица (Петрич).
В неделя отборът заминава на лагер в Банско. В пиринския балкан монтанци ще останат до 4 юли и ще изиграят 3 контролни срещи. Съперници в тях ще им бъдат ЦСКА 1948 (София), "Септември" (София) и "Хебър" (Пазарджик).

"Миньор" (Перник) - "Монтана" 0:2

"Монтана" първо полувреме: Марин Орлинов, Валери Христов, Иван Михов-кап., Ваньо Илиев, Стефан Цонков, Стефан Каменов, Ивелин Илиев, Йордан Йорданов, Атанас Илиев, Борислав Балджийски, Николай Минков. Треньор: Венци Иванов.
"Монтана" второ полувреме: Васил Симеонов, Владимир Айтов, Иван Михов-кап., Преслав Петров, Преслав М. Петров, Димитър Илиев, Сергей Георгиев, Румен Руменов, Росен Кръстев, Николай Цветков, Тони Тасев. Треньор: Светлан Кондев.
20.06.2020, 13:15 часа