Национал вкара 2 гола на "Монтана" в дербито на новаците в Първа лига

Национал вкара 2 гола на "Монтана" в дербито на новаците в Първа лига "Монтана" допусна втора поредна загуба в първенството на efbetлига. При гостуването на абсолютния новак в елита ЦСКА 1948 монтанци бяха надиграни с 2:0. И двата гола за столичани вкара националът Галин Иванов. Дебют за гостите направиха вратарят Благой Макенджиев и нападателят Билал Бари.
След първоначалния домакински натиск, монтанци постепенно изравниха играта и първи стигнаха до ситуация за гол. Това стана в 14-та мин., когато силен шут на Стефан Цонков премина на сантиметри над напречната греда. Противно на развоя на терена ЦСКА 1948 поведе в резултата при една контраатака в 31-та мин. Тогава Серкан Юсеин подаде на Галин Иванов и националът с плътен удар изпрати топката в далечния ъгъл на вратата на дебютиращия под рамката Благой Макенджиев.
След почивката домакините бяха по-активни и в 64-та мин. Мартин Камбуров стреля опасно, но вратарят Благой Макенджиев показа класа и спаси. Новият страж на" Монтана" не трепна и в 79-та мин., когато сам срещу него излезе Ангел Русев. Три минути преди края на мача влезлият като резерва Денислав Александров изведе Галин Иванов в наказателното поле, а той преодоля двама футболисти в синьо-бели фланелки и с техничен удар изпрати топката за втори път в мрежата.

ЦСКА 1948 – "Монтана" 2:0

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 21. Венцислав Василев, 87. Симеон Петров, 24. Лъчезар Марин, 26. Серкан Юсеин, 8. Ивайло Климентов, 17. Даниел Младенов, 10. Васил Шопов, 33. Галин Иванов, 9. Мартин Камбуров-кап.. Треньор: Красимир Балъков.
"Монтана": 30. Благой Макенджиев, 25.Александър Башлиев, 33. Стефан Цонков, 13. Йордан Йорданов, 10. Владимир Айтов, 20. Димитър Илиев, 6. Янко Ангелов, 23. Сергей Георгиев, 8. Тони Тасев, 16. Николай Цветков, 11. Николай Минков. Треньор: Никола Спасов.

Голмайстори: 1:0 Галин Иванов (31), 2:0 Галин Иванов (87).

Главен съдия: Валентин Железов.
Асистенти: Владимир Велев, Мирослав Желев.

Национален стадион: „Васил Левски”-60 зрители.
14.09.2020, 10:50 часа