Баскетболният "Монтана" загуби и двете си контроли в Румъния /снимки/

Баскетболният "Монтана" загуби и двете си контроли в Румъния /снимки/ Баскетболният отбор на "Монтана" загуби и двете си контролни срещи с петкратния шампион на Румъния АКС "Сепси".
В първия си мач в спортната зала в град Сфинто Джордже възпитаничките на треньора Стефан Михайлов отстъпиха със 70:90 (27:25, 16:22, 18:19, 9:24). Монтанчанки бяха равностойни през по-голямата част от двубоя, но допуснаха домакините да направят разликата в последната част. Едно от новите попълнения в лятната селекция на "Монтана" Изабела Рамона отбеляза 15 точки, с толкова завърши и националката Христина Иванова. Димана Макариева и привлечената от Славия Александра Петрова се отчетоха с по 8 точки. За победителките Ребека Тобин вкара 21 точки, Ребека Гарднър добави 17, а с 16 остана Мари Ружичкова.
Във втората проверка българския тим бе надигран с 58:86 (13:21, 12:22, 10:22, 23:21). Монтанчанки губеха с разлика всяка една от първите три части и успяха да спечелят последната четвърт с 23-21. 178-сантиметровата бразилка Изабела Рамона отново, както и в първия спаринг, се отличи с 15 т., с които бе най-резултатна за "Монтана". Една по-малко от нея вкара чрногорският плеймейкър Снежана Алексич, а капитанката на отбора Димана Макариева отбеляза 12 точки.
И двата мача в Северната ни съседка пропусна американката Акеле Майзе. 196-сантиметровият център е с контузия на дясното коляно, от която ще се възстановява още седмица.
Тази вечер отборът на "Монтана" се завърна обратно в България и от понеделник подновява тренировки в зала „Младост“.
20.09.2020, 10:53 часа