"Локомотив" /Мездра/ загуби у дома с 1:2 от "Спартак" /Плевен/ в нервен мач с 2 дузпи и дузина картони /снимки/

"Локомотив" /Мездра/ загуби у дома с 1:2 от "Спартак" /Плевен/ в нервен мач с 2 дузпи и дузина картони /снимки/ В отсъствието на редица основни футболисти "Локомотив" (Мездра) загуби с 1:2 у дома от "Спартак" (Плевен) в среща от седмия кръг на първенството в Северозападната Трета лига. За плевенчани, които през миналия сезон се състезаваха във Втора професионална лига, а от началото на тази кампания все още не познават вкуса на поражението, това бе четвърта победа, а локомотивци регистрираха трета загуба, две от които на собствен терен. Двубоят беше белязан от остри сблъсъци между играчите на двата отбора, като главният рефер Николай Малджански от Монтана показа 1 червен и 12 жълти картона (9 на домакините и 4 на гостите).
Първата спорна ситуация в мача дойде в 31-ата мин., когато попадение на централния защитник на синьо-белите Иво Върбанов беше отменено, тъй като реферът прецени, че бранителят е играл с ръка в атака.
Пет минути по-късно гостите поведоха в резултата с гол на капитана Ивайло Раденцов от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Генади Петров.
В заключителните секунди на първото полувреме нападателят на „гладиаторите“ Ивайло Иванов посегна и удари с глава вратаря на домакините Кристиян Дяков, но вместо да му посочи пътя към съблекалнята, след консултация с асистент рефера от далечната страна на терена, Малджански взе „соломоново решение“ и вдигна жълти картони и на двамата замесени в ситуацията.
През втората част домакините тръгнаха по-смело в атака и на два пъти Лионел Матадос можеше да възстанови равенството - при първото положение стражът на гостите Борислав Начев успя да избие неговия диагонален удар в корнер, а при второто бързоногото крило стреля в напречната греда.
В 66-ата мин. „червено-черните“ се върнаха в мача, след като капитанът Браиан Стоянов бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение в пеналта срещу Петър Димитров.
11 минути по-късно обаче бившият полузащитник на "Локомотив" (София) Иво Иванов засече с глава центриране от корнер на Реденцов и донесе трите точки за Спартак - 1:2.
Домакините доиграха срещата в намален състав, след като 78-ата мин. Пепи Димитров беше декориран в червено за удар с лакът срещу противников състезател. В самото начало на двубоя пък левият халф-бек на червено-черните Давид Стоянов получи контузия и най-вероятно също ще пропусне следващия мач.
"Локомотив" (Мездра) игра в състав Кристиян Дяков, Мартин Михайлов, Генади Петров, Давид Стоянов (25 мин. Николай Генов), Васислав Димитров, Антонио Абаджиев (81 мин. Владимир Найденов), Гроздан Илиев, Браиан Стоянов (кап.), Милен Василев, Лионел Матадос и Петър Димитров.
В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Ботев II (Враца) - Първа атомна (Козлодуй) 2:1, Янтра (Полски Тръмбеш) - Севлиево 2:1, Вихър (Славяново) - Етър ВТ II (Велико Търново) 2:0, ОФК Павликени - Левски 2020 (Лом) 0:2, Дреновец - ОФК Левски 2007 (Левски) 2:2 и Партизан (Червен бряг) - ОФК Академик (Свищов) 3:1. Двубоите Локомотив 1927 (Дряново) - ОФК Бдин 1923 (Видин) и Пещера (Галата) - ОФК Трявна бяха отложени.
В следващия кръг "Локомотив" (Мездра) гостува на досегашния лидер в таблицата "Севлиево". Двубоят е на 27 септември, неделя, от 17:00 часа.
21.09.2020, 18:04 часа