Трагедия на пътя! 65-годишна жена загина на място при катастрофа между кола и камион във Врачанско, други двама пострадаха

Жена загина при зверска катастрофа във Врачанско, други двама пострадаха, съобщиха от МВР в областния град.
Пътният инцидент е станал вчера. Малко след 17 часа на кръстовище при спирка в Крушовица катастрофирали лек автомобил "Форд Галакси", собственост и управляван от 62-годишната И. М., местна жителка със стаж зад волана 27 години, и товарен автомобил "Мерцедес Актрос" с ремарке. Камионът бил управляван от 43-годишния V. T., румънски гражданин със стаж 25 години зад волана с категории C, E.
При катастрофата е убита возещата се на предна дяснна седалка в колата 65-годишна Л. П. от Търнава. При удара са ранени шофьорката И. М., която е с контузия на гръден кош и е настанена в хирургичното отделение на многопрофилната болница във Враца, като опасност за живота ѝ няма, както и возещият се отзад в атомобила И. Д. на 72 години от Крушовица. Той е с 3 счупени ребра от дясно, но е отказал да бъде настанен в болница.
Двамата водачи са иазпробвани за алкохол, като пробите са отрицателни. Причината, довела до зверския инцидент, е отнемане на предимство от страна на шофьорката И. М.
По случая е започнато досъдебно производство и е уведомен окръжен дежурен прокурор.
*Снимката е илюстративна
10.10.2020, 09:50 часа
5828
0