"Монтана" отнесе "Академик" /Пловдив/ с 90 точки разлика

"Монтана" отнесе "Академик" /Пловдив/ с 90 точки разлика Баскетболистките на "Монтана" разгромиха като гости отбора на "Академик" (Пловдив) със 134:43 в изтеглена среща от V кръг на първенството на „А“ група.
За северозападния тим това е осма поредна победа през сезона във всички турнири и най-убедителната през кампанията.
Въпреки, че старши треньорът на монтанчанки Стефан Михайлов бе дал почивка две от шестте националки, тези които излязоха в пловдивската зала „Олимпиада“ изиграха мача на ниво. Те превъзхождаха съперника си по всички показатели, като най-категорични бяха в борбата под двата коша.
"Монтана" тръгна уверено още в началото на мача и направи рядко срещана серия от 32-0! До края на първата четвърт домакините успяха да се отчетат само с 4 точки, а още преди края на третата монтанчанки минаха границата от 100 точки. Най-резултатна за победителките бе Александра Петрова с 28 т.
От младите Габриела Ангелова се отличи със 17 т. и 7 асистенции, Кристиана Борисова с 15 т. и 8 борби. Симона Стоянова завърши с 13 т. и към тях добави 6 борби и 6 асистенции, а Йоана Иванова с 9 т. и 15 борби. За Академик Гергана Минчева отбеляза 11 т., 9 т. добави Весела Минчева.
В събота, 21 ноември, двата отбора се срещат отново, този път в зала „Младост“ (13:00 часа).

"Академик" (Пловдив) – "Монтана" 43:134 (4-42, 12-36, 16-28, 11-28)

"Академик": Златка Кьосева 2, Стефка Секулова 5, Александра Папазова 5, Диляна Четинова 7, Гергана Манчева 11 (Весела Манчева 9, Анна Минкова 2, Цветелина Шопова 2, Лина Димитрова, Славея Драганова, Антония Абаджиева, Димитрия Черпелийска).
"Монтана": Изабела Рамона 17, Дебора Филипова 6, Евгения Нацкина 6, Габриела Николова 11, Акийла Мейз 12 (Александра Петрова 28, Габриела Ангелова 17, Кристиана Борисова 15, Симона Стоянова 13, Йоана Иванова 9).

Съдии: Иван Станчев, Елена Попова.

Зала: „Олимпиада“-пред празни трибуни.
19.11.2020, 11:03 часа