"Монтана" загуби първия сблъсък с "Аркада", надеждите за реванша все пак остават

"Монтана" загуби първия сблъсък с "Аркада", надеждите за реванша все пак остават Отборът на "Монтана" отстъпи с 0:3 (18:25, 20:25, 23:25) като гост на "Аркада" (Галац) в първата 1/16 финална среща от втория по сила европейски волейболен клубен турнир за Купата на CEV.
Първите два гейма на двубоя в румънската „Спортна зала Галац“ преминаха под диктовката на домакините.
В третия възпитаниците на Даниел Пеев показаха истинското си лице, те поведоха още от самото начало и подържаха разлика от 3-4 точки почти до края. При 20-17 обаче допуснаха изравняване, сринаха се психически и двукртания шампион на Северната ни съседка затвори гейма с 25-23.
С 10 точки най-резултатен за българския тим бе Радослав Попов. 219-сантиметровият диагонал Максим Сопожков завърши мача с 9 т. За Аркада Нийлс Клапвийк бе най-полезен с 14 т.
Реваншът е на 24 ноември, вторник от 18:00 часа в зала „Младост“. Тогава при победа с 3:0 или 3:1 гейма за "Монтана" ще се стигне до т.нар. „златен“ гейм и който го спечели ще се класира за 1/8-финалите на турнира.

"Аркада" (Галац) – "Монтана" 3:0 (25-18, 25-20, 25-23)

"Аркада": Василе Талпа 8, Марин Лесков 3, Филип Сестан, Мариан Бала 7, Нийлс Клапвийк 14, Разван Олтеану 7 (Михайло Станкович 9, Игор Йованович 2, Еуген Стуарт 1, Ливио Кристудор-либеро). Треньор: Серджу Станчу.
"Монтана": Радослав Попов 10, Максим Сапожков 9, Александър Кордев 4, Златан Йорданов 4, Стефан Чавдаров 2, Максим Крескин 1 (Георги Елчинов 4, Любослав Симеонов 2,Тодор Костов 2, Виктор Костадинов 1, Мартин Божилов-либер). Треньор: Даниел Пеев.

Съдии: Андрей Таран, Слободан Ковачевич.

Зала: „Спортна зала Галац“-пред празни трибуни.
20.11.2020, 11:14 часа