Волейболистите на "Монтана" продължават напред в турнира за Купата на България /снимки/

Волейболистите на "Монтана" продължават напред в турнира за Купата на България /снимки/ Отборът на "Монтана" изхвърли "Левски" от турнира за Купата на България след домакински успех с 3:1 (25-19, 23-25, 25-22, 25-13).
Мачът се игра пред празни трибуни в зала „Огоста“, като възпитаниците на треньора Даниел Пеев взеха сладък реванш, след загубата със същия резултат в двубоя за първенство на Суперлигата проведен четири дни по-рано в столицата.
Капитанът на монтанският тим Радослав Попов всеки момент ще става татко и
Срещата започна отлично за гостите, които поведоха с 3-0, но след това се пропукаха в посрещането, а "Монтана" използва това и направи разлика от 5 точки. „Сините“ се доближиха само на две 20-18, но два единични блока на Максим Сапожков върнаха увереността на домакините и те затвориха гейма на 19.
Втората част започна равностойно, като двата отбора непрекъснато разменяха водачеството си. При 19-20 сервисът на Александър Николов затрудни максимално монтанчани и резултатът бе изравнен. Това наля самочувствие у състезателите на "Левски" и те тръгнаха мощно в третия гейм като поведоха с 13-8. Домакините обаче намалиха грешките и след силна серия изравниха 17-17, увереността им се върна, а точка на спора сложи ас на Сапожков за 25-22.С това интригата в мача свърши и четвъртият просто се доигра.
Максим Сапожков бе най-резултатен за победителите със 17 т. Тодор Костов се отличи с 15 т., Златан Йорданов добави 14 т. за успеха на "Монтана". За "Левски" Боян Йорданов бе най-полезен със 17 т., Гордан Люцканов се включи силно от пейката и завърши с 10 т.

"Монтана" – "Левски" 3:1 (25-19, 23-25, 25-22, 25-13)

"Монтана": Максим Сапожков 17, Георги Елчинов 9, Тодор Костов 15, Златан Йорданов 14, Стефан Чавдаров 10, Максим Крескин 4 (Любослав Симеонов 4,  Димитър Калчев, Виктор Костадинов, Мартин Бижилов-либеро, Методи Методиев-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

"Левски": Самуил Вълчинов 2,  Христо Цветанов 7, Марк Мак‘Гивън 7, Владимир Станков 4, Александър Николов 9, Боян Йорданов 17 (Гордан Люцканов 10, Владимир Гърков, Стоил Палев, Владислав Иванов-либеро). Треньор: Андрей Жеков.

Съдии: Игнат Митев, Ваня Първанова.

Зала: „Огоста“-пред празни трибуни.
27.01.2021, 11:31 часа