В мач без значение "Монтана" падна в Подгорица

В мач без значение "Монтана" падна в Подгорица Баскетболистките на "Монтана" завършиха със загуба редовния сезон в Адриатическата лига.
В среща от XII кръгводеният от треньора Стефан Михайлов-Стьопата тим отстъпи с 53:70 при гостуването си на "Будучност" (Подгорица). Още преди този мач обаче монтанчанки си бяха осигурили място във финалната четворка, в която ще има още един български представител – "Берое" (Стара Загора).
Двубоят в зала „Бемакс Арена започна много оспорвано, като на полувремето домакините имаха само една точка аванс. Третата част обаче се оказа решаваща за крайния изход и в нея "Монтана" успя да вкара едва 8 точки, срещу 20 на съперника си. Шериз Уилямс бе най-резултатна за гостите с 16 т. Стрелбата на останали състезателки не вървеше. За победителките две баскетболистки завършиха с дабъл-дабъл. Мина Джорджевич отбеляза 20 т. и спечели 13 борби, Драгана Живкович се отличи с 13 т. и 10 борби.

"Будучност" /Подгорица/ – "Монтана" 70:53 (19-15, 16-19, 20-8, 15-11)

"Будучност": Милена Якшич 9, Йована Савкович 5, Патрицяи Бура 17, Драгана Живкович 13, Мина Джорджевич 20 (Мария Лекович 5, Зорана Радонич 1, Анастасия Дробняк, Виолета Лазаревич, Мая Бигович).

"Монтана": Виктория Стойчева 5, Шериз Уилямс 16, Димана Макариева, Снежана Алексич 5, Христина Иванова 5 (Евгения Нацкина 8, Изабела Рамона 6, Габриела Николова 6, Александра Петрова).

Съдии: Даниел Влахо, Марио Шутало, Марио Яркович.

Зала: „Бемакс Арена“-без публика.
27.02.2021, 14:35 часа