"Монтана" загуби с 0:1 от "Локомотив" /Пловдив/ на стадион "Огоста" /снимки/

"Монтана" загуби с 0:1 от "Локомотив" /Пловдив/ на стадион "Огоста" /снимки/ "Локомотив" (Пловдив) записа нов важен успех в борбата за първите две места. Възпитаниците на наставника Александър Тунчев надвиха "Монтана" с 1:0 на стадион "Огоста", а единственото попадение в мача реализира Георги Минчев (74). Така "Локомотив" си върна на "Монтана" за равенството през есента, когато двата тима завършиха наравно 2:2 на "Лаута".
В 11-те на домакините мястото под рамката на вратата отново заема Марио Кирев, който направи силен двубой в предишния кръг срещу лидера "Лудогорец". Благой Макенджиев е възстановен, но остава на пейката. В състава на "смърфовете" пък изненади няма.
Двубоят започна без голови положения пред двете врати през първите десет минути. В 13-ата минута Давид Кики проби от левия фланг, влезе в наказателното поле и шутира. Илко Пиргов бе покрил ъгъла си и изби в ъглов удар. Две минути по-късно и Марио Кирев трябваше да се намесва след шут на Димитър Илиев. Капитанът на "Локомотив" получи топката в наказателното поле, добре я свали с гърди, след което стреля, но Кирев бе на мястото си.
В 25-ата минута Умарбаев върна технично с пета топката към връхлитащия Карагарен. Националът обаче стреля високо над вратата на "Монтана". В 29-ата минута Янко Ангелов взе топката от главата на Давид Кики и нанесе удар към вратата на Пиргов, който излезе в аут.
След края на първото полувреме Парвиз Умарбаев и Радослав Терзиев се сдърпаха и трябваше да бъдат разтървавани съотборниците си, за което получиха жълти картони.
В 53-ата минута Петър Витанов и Димитър Илиев направиха добро двойно подаване помежду си. Витанов центрира в наказателното поле, където Георги Минчев отскочи, за да засече с глава. Нападателят обаче остана под топката и ударът му не затрудни Марио Кирев.
В 64-ата минута домакините от "Монтана" пропусна добра възможност да поведат в резултата. Давид Кики засече успоредно на голлинията центриране, но не успя да насочи удара си в очертанията на вратата.
Четири минути по-късно Тони Тасев направи сериозен пропуск. Той изскочи зад гърба на защитата на гостите, изпревари и излезлия от голлинията Илко Пиргов. Крилото на "Монтана" не бе директно срещу опразнената врата, но вместо да насочи удара си, той стреля над горната греда.
В 74-ата минута "Локомотив" получи правото да изпълни фаул от дъгата за нарушение на Янко Ангелов срещу Кристиан Илич. С изпълнението му се нагърби Георги Минчев, който отбеляза красив гол, оставяйки Марио Кирев без шанс за намеса.
В 81-ата минута Кирев предотврати сигурен гол, след като първо се намеси срещу Георги Минчев, а впоследствие и блокира удар на Карагарен към опразнената врата.

"Монтана" - "Локомотив" /Пловдив/ 0:1
0:1 Георги Минчев (74)

"Монтана": 1. Кирев, 25. Башлиев, 3. Михов, 33. Цонков, 24. Кики, 4. Терзиев, 13. Йорданов, 8. Тасев, 6. Ангелов, 11. Минков, 22. Каменов

"Локомотив" (Пловдив): 1. Пиргов, 61. Алмейда, 25. Масоеро, 5. Малембана, 34. Витанов, 39. Умарбаев, 7. Цветанов, 9. Карагарен, 6. Илич, 14. Илиев, 10. Минчев
15.04.2021, 21:29 часа