Опълчението на "Ботев" /Враца/ удържа 0:0 като гост на "Етър" във Велико Търново

Опълчението на "Ботев" /Враца/ удържа 0:0 като гост на "Етър" във Велико Търново Отборите на "Етър" и "Ботев" (Враца) не успяха да си отбележат гол и завършиха наравно 0:0 в мач от 24-ия кръг на efbet Лига.
Двубоят бе с голяма значимост и за двата тима, борещи се за своето оцеляване в елита. И двата тима се намират в опасната зона и трябва да се борят със зъби и нокти, ако искат да запазят елитния си статут. Днес домакините от Велико Търново могат да съжаляват за изпуснатите 3 точки, имайки предвид, че създадоха повече положения пред противниковата врата, а на два пъти горната греда спря удари на Симеон Мечев и Преслав Боруков.
В 6-ата минута на мача "Етър" създаде първото чисто голово положение на сметката си. Ловре Кнежевич получи топката от Преслав Боруков, след което комбинира с Миси Мезу. Нападателят стреля незабавно, но Костов се намеси и предотврати сигурен гол във вратата си. В 14-ата минута Боруков не затрудни Красимир Костов с удар от далечна дистанция.
В 19-ата минута Христо Златински можеше да отбележи много красив гол с мощен шут от воле. Той намери топката на границата на наказателното поле, но ударът му премина над вратата. Минута по-късно Здравко Илиев центрира към втора греда, където Ловре Кнежевич се извиси над всички. Изстрелът му с глава обаче не намери вратата на гостите.
В 32-ата минута Здравко Илиев центрира, а Преслав Боруков отигра технично с пета. Нападателят на домакините насочи добре, но докосването му бе твърде слабо и Красимир Костов улови топката без проблеми.
В 55-ата минута удар на Атанас Зехиров премина много опасно покрай левия страничен стълб на вратата зад Христо Иванов. В 61-ата минута Здравко Илиев направи важна намеса при подаване на Валери Домовчийски по земя към Петър Атанасов в наказателното поле. Силното представяне на гостите продължи и в следващите минути. Атанас Зехиров проби по десния фланг и подаде в наказателното поле. Валери Домовчийски овладя добре и стреля, но Христо Иванов беше на мястото си.
В 71-ата минута "Етър" се рамина с гола, като горната греда спря удар на Симеон Мечев. При добавката пък защитник изчисти от голлинията удар на Преслав Боруков. Нападателят на домакините отново разтресе горната греда само минута по-късно. Той беше оставен да шутира малко преди пеналтерията, като късметът го лиши от красив гол. В 74-ата минута Костов блокира удар на Кольо Станев.

"Етър" - "Ботев" 0:0

Стартови състави:
"Етър" : Христо Иванов, Здравко Илиев, Пламен Крачунов, Мариян Иванов, Христофор Хубчев, Божидар Кацаров, Симеон Мечев, Ловре Калинич, Преслав Боруков, Даниел Младенов, Миси Мезу;
"Ботев": Красимир Костов, Костадин Ничев, Илия Миланов, Мартин Николов, Атанас Зехиров, Аласане Н'Диайе, Христо Златински, Самир Аясс, Юлиан Ненов, Даниел Генов, Валери Домовчийски;
16.04.2021, 19:14 часа