Резерва донесе много важен успех за "Монтана" над "Етър"

Резерва донесе много важен успех за "Монтана" над "Етър" "Монтана" успя да победи "Етър" с минималното 1:0 в мач от програмата на битките за спасение в група Б на втората осмица на efbet Лига. Попадението реализира резервата Росен Кръстев (64).
Първата по-интересна ситуация дойде чак в 14-ата минута, когато Божидар Кацаров се извиси над всички при корнер за гостите и стреля с глава, но не успя да затрудни Благой Макенджиев.
В 27-та минута Николай Минков стреля, но Христо Иванов улови без проблеми. Секунди по-късно и Стефан Каменов опита да изненада капитана на "болярите", но кълбото профуча встрани от целта.
В 39-ата минута Симеон Мечев отправи удар, а топката се отби в ръката на Александър Башлиев. Реферът Георги Димитров не видя това и остави играта да продължи, след като няма наличие на VAR през този сезон за отборите от долната осмица.
Малко по-късно Тони Тасев демонстрира своята скорост. Той се откъсна от защитата на "Етър" и шутира, но Христо Иванов отново се намеси на ниво.
В 64-ата минута домакините откриха резултата. В автор на попадението се превърна резервата Росен Кръстев, който се появи в игра само минута по-рано. Младият нападател вкара своя първи гол в елита с глава от близка дистанция, след като Тони Тасев центрира от корнер.
В 83-ата минута Преслав Боруков имаше добър шанс да изравни резултата. Нападателят обаче стреля над вратата от много изгодна позиция.

"Монтана" - "Етър" 1:0

1:0 Росен Кръстев (64)

Стартови състави:
"Монтана": 30. Макенджиев, 25. Башлиев, 3. Михов, 24. Кики, 33. Цонков, 6. Ангелов, 22. Каменов, 10. Айтов, 23. Георгиев, 8. Тасев, 11. Минков, Ст.треньор: Атанас Атанасов
"Етър": 1. Х. Иванов, 44. Кацаров, 84. Илиев, 17. Натаниел, 70. Станев, 26. М. Иванов, 6. Крачунов, 99. Боруков, 16. Мечев, 23. Хубчев, Ст. треньор: Александър Томаш

06.05.2021, 19:26 часа