"Монтана" загуби домакинството със "Славия" и остана последна в класирането

"Монтана" загуби домакинството със "Славия" и остана последна в класирането „Славия“ постигна изключително важен успех с 2:0 над „Монтана“ в сблъсък от 30-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за "белите" реализираха Ерол Дост (39) и Питър Макрилос (65).
Първата интересна ситуация на стадион "Огоста" дойде още в четвъртата минута, когато талантът на "сините" Стефан Каменов нацели горната греда със силен шут, който бе отправен от наказателното поле.
В 11-ата минута Ивайло Димитров опита удар от далечна дистанция, който обаче бе блокиран.
В 24-ата минута "белите" направиха добра комбинация. Гандри намери с дълъг пас Радослав Кирилов, който с едно докосване свали кълбото към Питър Макрилос. Той не се забави и стреля, но Благой Макенджиев показа класата си.
В 39-ата минута „Славия“ нанесе първи тежък удар. След грешка на Давид Кики в центъра, Ерол Дост открадна топката, напредна, след което преодоля технично Иван Михов и с фантастичен удар матира стража на домакините.
В 55-ата минута топката срещна ръката на бранител на "белите" в наказателното поле след шут на Сергей Георгиев. Домакините поискаха дузпа, но главният рефер Георги Кабаков бе категоричен, че ръката на защитника е била прилепена плътно до тялото.
В 65-ата минута столичани нанесоха решителен втори удар. Футболистите на Златомир Загорчич направиха поредната бърза контраатака. Ертам Томбак центрира в наказателното поле към звездата на тима Питър Макрилос, който с глава вкара своя седми гол в шампионата.
В 70-ата минута Кики центрира много остро в наказателното поле, където Гандри не успя да изчисти топката, а я насочи към вратата си, но Вуцов внимаваше и успя да избие.
Седем минути по-късно Давид Кики стреля от въздуха, но право в ръцете на вратаря на гостите от София.
В 82-ата минута Емил Стоев получи перфектен извеждащ пас от Питър Макрилос. Крилото напредна и отправи удар, който обаче Макенджиев спаси.
До края на срещата "белите" контролираха събитията на стадион "Огоста" и по този начин не позволиха на „Монтана“ да стигне дори до почетно попадение.

"Монтана" - "Славия" 0:2