"Левски"/Лом/ загуби с 1:3 контролата с "Локомотив"/София/

"Левски"/Лом/ загуби с 1:3 контролата с "Локомотив"/София/ "Локомотив" (София) надви "Левски" (Лом) с 3:1 в контролна среща, с която столичните железничари ще представиха отбора си преди старта на новия сезон в efbet Лига.
Карим Бухмиди (20) беше точен за "Локомотив" пред първото полувреме. В самия край на мача двете нови попълнения Джонатан Машадо (88) и Раел Лолала (89) добавиха две попадения. Почетният гол за гостите от Лом беше отбелязан от Андон Гущеров (90) след точно изпълнение на дузпа.
Първите 15 минути на срещата преминаха без сериозни опасности пред двете врати. Пет минути по-късно домакините от "Локомотив" поведоха в резултата. Дълго подаване на Орачев намери Владимир Семерджиев в наказателното поле. Той отклони с глава към втора греда, където Карим Бухмиди беше сам, овладя и прати топката в мрежата за 1:0.
В 25-ата минута Лолала надигра Сапунджиев, след което подаде към Александър Александров. Последният стреля в обратния ъгъл, но ударът му премина встрани от вратата. Малко след това Диян Вълков показа добър рефлекс при удар на Александър Александров от фаул.
В 65-ата минута гостите от Лом също застрашиха противниковата врата. Гущеров изведе Грейс Танда, който шутира към обратния ъгъл. Топката обаче премина на сантиметри от левия страничен стълб. В 73-ата минута Христо Иванов се отчете със сериозен пропуск. От метър и половина той стреля с глава, но не намери очертанията на вратата.
Най-сериозеният пропуск дойде в 76-ата минута и той бе на сметката на "Левски" /Лом/. Грейс Танда беше изведен очи в очи със стража Витков, но не успя да прекара топката под плонжа на вратаря и спечели само ъглов удар за тима си.
Валентин Николов обстрелва вратата на Диян Вълков в 80-ата минута, но вратарят на гостите внимаваше и боксира.

"Локомотив": Александър Любенов, Селсо Рапосо, Марио Петков, Гиоргос Кацикас, Мики Орачев, Владимир Семерджиев, Божидар Кацаров, Красимир Милошев, Александър Александров, Карим Бухмиди, Раел Лолала;
"Левски" (Лом): Диян Вълков, Ваньо Иванов, Николай Христов, Раиф Мурадов, Васил Сапунджиев, Лъчезар Георгиев, Деян Иванов, Цвети Неделчев, Георги Иванов, Андон Гущеров, Дамиен Мари;
17.07.2021, 20:52 часа