И "Монтана" не успя да вкара на "Етър", загуби с 0:2 /снимки/

И "Монтана" не успя да вкара на "Етър", загуби с 0:2 /снимки/ "Монтана" загуби безславно с 0:2 от "Етър" на стадион „Огоста“ и до голяма степен намали шансовете си да атакува  бързо завръщане в елита.
Със спечелените три точки пък „болярите“, които вече 714 минути не са допускали гол във вратата си, се изравниха на върха в класирането с "Хебър".
Първото полувреме бе слабо и в него всичко се изчерпа още във втората минута, когато Идрисс Фудил преодоля двама защитници на гостите и нанесе силен удар, но вратарят Анатолои Господинов внимаваше и изби в корнер.
След почивката играта живна. В 58-та мин. Лиандро Мартис изведе в коридор в наказателното поле Мехди Уамри, който останал сам срещу вратаря пробва технично да го преодоле, но стреля правио в тялото му. "Етър" поведе в 63-та мин. Тогава Мартин Петков центрира остро от ляво, топката рикошира в крака на Стоян Предев и се насочи към далечния ъгъл, където Даниел Младенов бе оставен непокрит и на метър от голлинита я засече в мрежата. Голът съвсем обърка домакините и в 84-та те допуснаха още един. Предев върна топката неразчетено към вратаря, влезлият като резерва малко преди това, Христо Димитров я пресече, литна Ферди Мюмюнов и на празна врата не сгреши.

"Монтана" – "Етър" (Велико Търново) 0:2

"Монтана": 1.Ферди Мюмюнов, 21.Александър Башлиев, 33.Стефан Цонков, 14.Димитър Буров, 2.Стоян Предев, 13.Йордан Йорданов-кап., 7.Лиандро Мартис (82-18.Николай Николов), 22.Стефан Каменов (78-9.Румен Руменов), 20.Владислав Цеков (64-15.Атанас Карачоров), 17.Идрисс Фудил (64-10.Владимир Айтов), 24.Мехди Уамри. Треньор: Светлан Кондев.
"Етър": 13.Анатоли Господинов, 21.Атанас Кръстев, 11.Даниел Младенов (73-23.Христо Димитров), 84.Здравко Запрянов-кап., 7.Кольо Станев (46-17.Ивей Натаниел), 22.Ловре Кнежевич (87-8.Христо Марков), 16.Мартин Петков (65-28.Николай Янков), 29. Николай Дичев, 10.Николас Фемия (87-6.Кристиян Кънчев), 14.Радослав Апостолов, 20. Яни Пехливанов. Треньор: Веселин Великов.

Голмайстори: 0:1 Даниел Младенов (63), 0:2 Христо Димитров (84).

Главен съдия: Владимир Вълков.
Асистенти: Георги Стамболджиев, Цветан Горанов.

Жълти картони: Идрисс Фудил, Атанас Карачоров, Румен Георгиев (Монтана); Радослав Апостолов (Етър).

Стадион: „Огоста”-200 зрители.
27.09.2021, 09:55 часа