Успешен старт за "Монтана" в Адриатическата лига

Успешен старт за "Монтана" в Адриатическата лига Баскетболистките на "Монтана" започнаха с победа участието си в турнира на Адриатическата лига. Петкратният шампион на България спечели със 77:74 (17-19, 18-19, 19-10, 23-26) гостуването си на "Бадел" 1862 (Скопие). Във втория кръг възпитаничките на треньора Мануел Марков приемат в зала „Младост“ "РМУ Бановичи" (Босна и Херцеговина).
Двубоят в столицата на Северна Македония се игра пред празни трибуни, а домакините имаха леко предимство през първото полувреме, през което преднината в един момент бе 9 точки. С по-агресивна игра след почивката монтанчанки наложиха превес и бързо поведоха, като в средата на четвъртата част направиха разликата двуцифрена. В заключителните минути баделки успяха да сведат изоставането си само до 3 точки, а секунди преди сирената Александра Стояновска опита стрелба от далечно разстояние, която за късмет на българския тим бе неуспешна.
И петте баскетболистки на "Монтана", започнали в основната петица, завършиха мача с двуцифрени показатели. Най-резултатни с по 15 т. бяха Габриела Николова и Марая Кинг. Капитанката на отбора Димана Макариева се отличи с дабъл-дабъл 12 т. и 10 борби. За "Бадел" най-полезна бе Александра Стояновска, която вкара 22 т. и към тях добави 8 борби и 8 асистенции.

"Бадел 1862" (Скопие) – "Монтана" 74:77 (19-17, 19-18, 10-19, 26-23)

"Бадел": Александра Стояновска 22, Ивана Кметовска 14, Цветтанка Димова 17, Нена Трайчевска 10, Сара Максимовска 5 (Сандра Лазареска 2, Кейтлин Матю 4).

"Монтана": Санта Ококуте-Балкойене 12, Христина Иванова 12, Димана Макариева 12, Марая Кинг 15, Габриела Николова 15 (Александра Петрова 1, Виктория Стойчева, Борислава Денчева, Габриела Ангелова. Треньор: Мануел Марков.

Съдии: Стеван Кръстич, Стефан Здравкович, Иван Илич.

Зала: „Независима Македония“ - без зрители.

30.09.2021, 11:11 часа