Хандбалистите на "Локомотив" /Мездра/ с първа победа през сезона в „А“ РХГ, ще зимуват на осмо място

Хандбалистите на "Локомотив" /Мездра/ с първа победа през сезона в „А“ РХГ, ще зимуват на осмо място Мъжкият отбор на ХК Локомотив (Мездра) постигна първа победа през сезона в първенството по хандбал в „А“ РХГ. В среща от 8-ия кръг на шампионата момчетата на треньора Евгени Йоловски се наложиха като домакини над ХК Добруджа (Добрич) с 43:32 (на полувремето 21:14). Двубоят се игра в спортната зала на НСА „Васил Левски“ в столицата.
Домакините доминираха на терена почти през целия мач и още през първото полувреме натрупаха солиден аванс от 7 гола: 3:2 в 5-ата мин., 6:5 в 10-ата мин., 11:8 в 15-ата мин., 17:10 в 20-ата мин., 19:12 в 25-ата мин. и 21:14 в 30-ата мин. През втората част мездренските „железничари“ увеличиха преднината си - 26:17 в 35-ата мин., 29:21 в 40-ата мин., 35:24 в 45-ата мин., 38:28 в 50-ата мин., 43:32 в 55-ата мин. и в крайна сметка затвориха мача с 11 гола разлика - 43:32.
Най-много попадения за победителите - 12, отбеляза дясното крило Валентин Гачев. 11 гола добави руснакът Илья Буцких, а по 6 вкараха неговият сънародник Иван Бусень и Милен Валентинов. Останалите попадения реализираха Владимир Михайлов и Никола Кръстев - по 4.
Най-резултатен за гостите беше Андриан Димитров, който вкара 12 гола. Останалите попадения за добричлии отбелязаха Стилян Стоянов - 6, Деян Милчев - 5, Илиян Денев - 4, Миниел Димитров - 3 Красимир Гичев - 2.
Съставът на Локомотив (Мездра): Деян Василев, Валентин Гачев, Милен Валентинов, Илья Буцких, Владимир Михайлов, Никола Кръстев, Иван Бусень (кап.), Теодор Ангелов, Георги Вълков, Владислав Андреев и Петър Ганев; треньор - Евгени Йоловски, водач на отбора - инж. Георги Валентинов.
В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Локомотив (Горна Оряховица) - Чардафон (Габрово) 33:29 (15:11) и Осъм (Ловеч) - Спартак (Варна) 23:28 (12:11). Двубоят Шумен 61 (Шумен) - Левски (Левски) е отложен за 19 декември, a Пирин-64 (Гоце Делчев) почиваше.
Начело в класирането един кръг преди края на първия дял от шампионата е Спартак (Вн) с 17 т., следван от Пирин-64 (ГД), Шумен 61 и Локомотив (ГО) с по 10 т. Пето-шесто място делят Чардафон (Габрово) и Осъм (Ловеч) с по 7 т., а на седма позиция е Левски (Лев) с 4 т.
Тъй като в последния есен кръг Локо (Мездра) почива, тимът от крайискърския град ще зимува на осмо място с актив от 2 точки и голова разлика 231:266 (-35). В дъното е Добруджа (Добрич) с 0 т.
Миналата есен мездренските „железничари“ отново бяха осми в есенното класиране, но с 2 точки и голова разлика 217:282 (-65).
Следващата неделя, 28 ноември, Локомотив (Мездра) гостува на втородивизионния Петър Бабев (Несебър) в среща от първия предварителен кръг на турнира „Купа България“ 2022. Двубоят е от 14:00 часа в спортна зала „Никола Станчев“ в Бургас.

22.11.2021, 15:18 часа