"Монтана" падна и във втората среща в Стара Загора

"Монтана" падна и във втората среща в Стара Загора "Монтана" отстъпи на "Берое" със 74:84 и изостава с 0-2 в серията за титлата в баскетболната „А“ група-жени. Играе се до три победи от 5 срещи, като третият е в понеделник, 11 април, но вече в зала „Младост“ (18:00 часа). При успех за възпитаничките на треньора Мануел Марков те ще бъдат домакини и в мач №4 в сряда, а решителния пети двубой по програма е на 16 април в Стара Загора.
Монтанчанки започнаха неубедително, което бе добре дошло за беройки, които в средата на втората част имаха преднина от 17 точки. Гостите обаче отговориха със серия от 10-2 и на полувремето сведоха разликата до 9 т.
След почивката "Берое" отново започна по-добре, поведе с 15 т., но баскетболистките на "Монтана" не се предадоха и след като не позволиха на съперника си да вкара в продължение на три минути успяха да изравнят 61:61. В края домакините бяха по-концентрирани и стигнаха до втория си успех в Стара Загора.
Санта Окоцките-Балткоиене бе най-резултатна за "Монтана" с 19 точки, една по-малко от нея отбеляза Христина Иванова. За победителките Цветомира Шаренкапова се отличи с 24 т. срещу бившия си отбор, Ребека Тобин завърши с дабъл-дабъл 11 т. и 14 борби.

"Берое" (Стара Загора) – "Монтана" 84:74 (23-12, 19-21, 17-19, 25-22)

"Берое": Ребека Тобин 11, Виолина Кочева-кап. 8, Цветомира Шаренкапова 24, Саманта Лоджик 8, Теодора Динева 16 (Радостина Христова 14, Жаклин Златанова 3, Димана Костова). Треньор: Татяна Гатева.

"Монтана": Санта Окоцките-Балткоиене 19, Марая Кинг 12, Христина Иванова 18, Габриела Николова 5, Димана Макариева-кап. 17 (Виктория Стойчева 3, Евения Нацкина, Александра Петрова, Борислава Денчева). Треньор: Мануел Марков.

Съдии: Мартин Хорозов, Николай Цинцарски, Славчо Нучев.

Зала: „Общинска“-400 зрители.
10.04.2022, 17:20 часа