"Монтана" отново загуби от "Берое" и остана със сребърните медали /снимки/

"Монтана" отново загуби от "Берое" и остана със сребърните медали /снимки/ Отборът на "Монтана" загуби с 60:63 първата си домакинска среща с "Берое" и с 0-3 серията за шампионската титла в баскетболната „А“ група-жени.
В драматичен мач в зала „Младост“ възпитаничките на треньора Мануел Марков успяха да стопят значително изоставане в резултата и 21 секунди преди сирената го докараха до 60:60. Те обаче не успяха да използват психологическото си предимство и позволиха на Виолина Кочева да порази коша им от зоната за трите точки.
Монтанчанки не започнаха добре мача и в началото на втората част губеха с двуцифрена разлика. След почивката играта бе равностойна, но гостите отново се възползваха от някои грешки на съперника си и поведоха с 57-44. Треньорът на "Монтана" взе прекъсване и след него отборът му направи серия от 9-0, но загуби плеймейкъра си Санта Окоцките-Балткоиене, която напусна за 5 лични нарушения. Последва размяна на кошове, а в последната атака на домакините Марая Кинг вкара за 60:60. Този път треньорката на Берое Татяна Гатева  взе таймаут, а след подновяването на играта Кочева с тройка донесе победата на отбора си.
Марая Кинг бе най-резултатна за домакините с 20 т., капитанката на "Монтана" Димана Макариева завърши с дабъл-дабъл - 12 т. и 15 борби. За гостите Теодора Динева бе над всички с 19 т., а с 11 т.  и  13 борби се отличи Ребека Тобин. На официалното награждаване баскетболистките на двата отбора получиха сребърните и златните си медали от кмета на Монтана Златко Живков и от президента на БФБ Георги Глушков.

"Монтана" - "Берое" (Стара Загора) 60:63 (11-19, 15-16, 18-15, 16-13)

"Монтана": Санта Окоцките-Балткоиене 9, Марая Кинг 20, Христина Иванова 10, Габриела Николова, Димана Макариева-кап. 12 (Виктория Стойчева 9, Евения Нацкина). Треньор: Мануел Марков.

"Берое": Ребека Тобин 11, Виолина Кочева-кап. 11, Цветомира Шаренкапова 8, Саманта Лоджик 8, Теодора Динева 19 (Радостина Христова 6, Жаклин Златанова). Треньор: Татяна Гатева.

Съдии: Иван Маринов, Владимир Занев, Серафим Петров.

Зала: „Младост“-350 зрители.
12.04.2022, 11:31 часа