"Бдин" загря за новото първенство с 4:0 над дубъла на "Ботев" /Враца/ /снимка/

"Бдин" загря за новото първенство с 4:0 над дубъла на "Ботев" /Враца/ /снимка/ "Бдин" /Видин/ победи убедително с 4:0 дублиращия отбор на "Ботев" /Враца/ в последната си контролна среща преди старта на новия сезон на Северозападната Трета лига.
Едно от новите попълнения в отбора- Емануел Виейра де Соуса откри резултата в 20-ата минута, след като засече центриране отдясно. 5 минути по-късно Цветомир Тодоров бе изведен сам срещу вратата и майсторски прехвърли стража на гостите за 2:0. В 54-ата минута централният защитник Ивайло Иванов отбеляза с глава след центриране на Александър Соколов от ъглов удар и направи резултата класически. Крайното 4:0 оформи Николай Спасов, който също преодоля вратарят на "Ботев" с глава след центриране на Соколов. Главен съдия на срещата бе Валери Минков.
"Доволен съм от резултата, доволен съм от старанието, което показаха момчетата. Получи се добра проверка за нас, в някои моменти допуснахме да падне темпото в нашата игра, но като за мач преди началото на сезона се получи добре. Целите пред отбора, колкото и клиширано да звучи, са да печели всеки един мач и ако се отвори възможност и резултатите ни го позволяват, ще атакуваме най-горното място", заяви след срещата наставникът на "Бдин" Николай Цветков, който изигра почти цял мач за своя отбор.
„Ботев“ II игра в състав: Николай Димитров, Деян Танчев, Милен Ивов, Ивайло Тодоров-к, Пламен Петров, Николай Константинов, Пламен Спасов, Митко Панов, Иван Нешков, Асен Русинов, Радослав Захариев (Любомир Василев, Георги Георгиев, Стилиян Илиев, Ивайло Дудушки, Николай Стефанов, Янислав Тонов, Самуил Йолов, Тихомир Тодоров, Алекс Коларов)
Преди началото на срещата на стадион "Георги Бенковски" се състоя официалното представяне на отбора на домакините за новия сезон. Треньорите Николай Цветков и Александър Петров ще разчитат на:
Вратари: Симеон Симеонов (ново попълнение, юноша на "Ботев" Пловдив, идва от "Струмска слава" Радомир) и Росен Вергилов
Защитници: Янек Кирилов, Ангел Цолов, Ивайло Иванов, Мартин Бисеров, Теодор Тошев, Филип Георгиев, Георги Петков и Стефан Митков
Полузащитници: Антон Петров, Николай Спасов, Теодор Борисов, Владимир Петров, Александър Соколов, Александър Иванов, Калоян Цветков
Нападатели: Стивън Милчев (идва от "Миньор" Перник), Цветомир Тодоров (завърнал се от "Етър" Велико Търново), Емануел Виейра де Соуса (идва от португалския клуб "Навал")
 В първия кръг, на 6 август, от 18 часа "Бдин" Видин е домакин на "Янтра" /Полски Тръмбеш/.
Следващата седмица „Ботев“ II гостува на „Локомотив“ /Дряново/ в първата си официална среща за сезона. Мачът също е на 6 август от 18:00 часа.
30.07.2022, 12:15 часа