"Монтана" с труден успех над новак /снимки/

"Монтана" с труден успех над новак /снимки/ "Монтана" записа втора поредна домакинска победа, след като се наложи трудно с 2:1 над "Беласица" (Петрич).
И трите гола паднаха през втората част, когато на стадион „Огоста“ позахладня.
За монтанци се отшушиха нападателите Мехди Уамри и Владислав Цеков-Каската, след като и петте гола от началото на сезона бяха вкарани от дефанзивни футболисти - халфа Йордан Йорданов (4) и защитника Димитър Буров.
Гостите изненадващо бяха по-активни до почивката и създадоха по-чистите ситуации за гол. Първата обаче бе пред тяхната врата. В 15-та мин. след центриране от ляво на Димитър Буров Мехди Уамри овладя топката на гърди, но с гръб към вратата, след което опита нещо като задна ножица. След полочин час игра силен шут на Айвън Ангелов срещна напречната греда, топката тупна около голлинията и вратарят Петров я ълови. Малко след това стражът на монтанци се наложи да излиза извън наказателното си поле, за да спира контраатака на излизащия сам срещу него Мариян Вангелов. Домакините отговориха с удар с глава на Димитър Пройчев, който не затрудни Кирил Георгиев. В добавеното време Валентин Костов стреля с глава, но в аут.
Старши треньорът на "Монтана" Антони Здравков направи две смени на полувремето, като в игра влязоха Айтов и Цеков-Каската. В 50-та мин. пък Даниел Стоянов замени принудително капитана на монтанци Иван Михов, който се контузи. Домакините заиграха по-агресивно и това даде резултат. В 54-та мин. Тони Иванов пусна извеждащ пас към Мехди Уамри, който се пребори със защитник на Беласица и шутира неспасяемо в долнния ляв ъгъл. 2:0 направи Влади Цеков в 66-та мин. Тогава Идрисс Фудил нанесе силен удар с поразяващата си левачка, вратарят изби, но топката попадна у 22-годишният нападател, който от малък ъгъл я изпрати под гредата. Малко след това се наложи Петров да се намесва с атрактивен плонж. Вратарят обаче нямаше какво да направи три минути преди края на редовното време, когато след центриране от ляво резервата Димитър Иванов бе оставен непокрит и с помощта на лявата греда вкара почетния гол за новака в групата.

"Монтана" – "Беласица" (Петрич) 2:1

"Монтана": Петър Л. Петров, Мартин Сандов (46-Владимир Айтов), Иван Михов-кап. (50-Даниел Стоянов), Димитър Буров, Михаил Минков, Йордан Йорданов, Иван-Йоанис Атанатос (46-Владислав Цеков), Идрисс Фудил (86-Стефан Каменов), Димитър Пройчев (65-Емануил Личев), Мехди Уамри, Тони Иванов. Треньор: Антони Здравков.

"Беласица4: Кирил Георгиев, Атанас Карачоров (63-Атанас Чепилов), Валентин Костов, Мартин Русков, Аспарух Шамкалов, Владимир Гогов, Айвън Ангелов (85-Живко Димитров), Марти Таушанов-кап. (72-Симеон Бояджиев)), Илия Карапетров (72-Димитър Иванов), Аспарух Смилков, Мариян Вангелов (72-Георги Станимиров). Треньор: Иво Тренчев.

Голмайстори: 1:0 Мехди Уамри (54), 2:0 Владислав Цеков (66), 2:1 Димитър Иванов (87).

Главен съдия: Геро Писков.
Асистенти: Димитър Димитров, Виктор Кукуянов.

Жълти картони: Димитър Пройчев, Владислав Цеков (Монтана); Валентин Костов (Беласица).

Стадион: „Огоста”-500 зрители.
07.08.2022, 13:00 часа