Важна победа на "Ботев" /Враца/ с 2:0 над "Берое" в битката за оцеляване

Важна победа на "Ботев" /Враца/ с 2:0 над "Берое" в битката за оцеляване Отборът на „Ботев“ (Враца) постигна изключително важен успех с 2:0 над „Берое“ в сблъсък от 32-ия кръг на efbet Лига.
Попаденията за домакините реализираха Мирослав Маринов (59) и Даниел Генов (62).
Първата интересна ситуация се откри пред вратата на гостите от Стара Загора. Мирослав Маринов бе изведен на добра позиция, но младият футболист стреля твърде слабо, за да затрудни Иван Караджов.
В 14-ата минута футболистите на Даниел Моралес бяха близо до гола. Клери Сербер можеше да открие резултата, след като се получи разбъркване в наказателното поле, но халфът от близка дистанция с глава не успя да прати кълбото в мрежата.
Малко по-късно Момчил Цветанов пусна прострелно подаване в наказателното поле, където Мирослав Маринов не успя да засече топката.
В 38-ата минута Тонислав Йорданов шутира по земя, но Красимир Костов се справи със ситуацията.
В 58-ата минута отново нападателят на гостите Тонислав Йорданов пробва своя късмет с техничен изстрел от далечна дистанция, но кълбото прелетя далеч от целта.
Минута по-късно се стигна до първия гол на стадион "Христо Ботев". Красимир Костов изпрати дълго подаване в предни позиции, никой не успя да вземе първата топка и така тя стигна до Мирослав Маринов, който овладя, напредна и матира Иван Караджов.
В 62-ата минута врачани удариха за втори път в срещата. Чавдар Ивайлов пусна майсторски пас към Даниел Генов, който остана очи в очи с вратаря на „Берое“ и без проблеми прати кълбото в мрежата на Иван Караджов.
До края на срещата гостите от Стара Загора се опитаха да стигнат поне до гол, но защитата на врачани се справи.
По този начин „Ботев“ (Враца) изпревари именно „Берое“ във временното класиране, като отборът на Даниел Моралес вече има 32 точки, а старозагорци пък са с 2 по-малко.

"Ботев" (Враца) - "Берое" 2:0

1:0 Мирослав Маринов (59)
2:0 Даниел Генов (62)

Стартови състави:
"Ботев" (Враца): 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 11. Момчил Цветанов, 15. Мирослав Маринов, 17. Чавдар Ивайлов, 18. Диого Барбоса, 20. Меси Биатумусока, 23. Браян Мендоса, 28. Клери Сербер

"Берое": 73. Иван Караджов, 4. Бубакар Траоре, 6. Макс Челич, 7. Йоан Бауренски, 13. Ромарио, 14. Педро Енрике, 16. Симеон Мечев, 17. Спас Георгиев, 18. Клайдер Машедо, 19. Васил Василев, 98. Тонислав Йорданов

Съдия: Валентин Железов

Стадион: "Христо Ботев", Враца
22.05.2023, 22:25 часа