"Монтана" падна и в Крумовград

"Монтана" падна и в Крумовград Отборът на "Монтана" загуби с 2:1 гостуването си на новия член на елитната Първа лига "Крумовград". Треньорът Светлан Кондев започна мача с трима футболисти до 22 години - Кристиян Вълков, Стефан Каменов, на който бе поверена и капитанската лента и Петър Атанасов, а след почивката в игра се появи и юношеският национал Ивелин Георгиев. Привлечените от ДЮШ Радослав Иванов и Ивайло Тодоров обаче останаха неизползвани резерви.
Домакините откриха резултата още в 120-та секунда, когато Атанас Ташолов се разписа с глава след центриране от корнер. Последваха минути на равностойна игра, а равенството да бъде възстановено четири минути преди почивката. Тогава Филип Ежике преодоля двамата централни защитници на съперника и с удар под гредата не остави никакъв шанс на Благой Макенджиев.
В 49-та мин. Октай Юсеин направи 2:1 след добавка. Малко след това вратарят на "Монтана" Димитър Илиев се контузи и бе заменен принудително от Петър Л. Петров.

"Крумовград" - "Монтана" 2:1

"Крумовград": Благой Макенджиев, Калоян Пехливанов, Благовест Данчев, Костадин Ничев (59-Маузес Кандидус), Красимир Илиев-кап., Ахмед Осман (86-Цветелин Радев), Октай Юсеин (78-Джунейт Яшар), Джеферсон Манярес (78-Даниел Миланович), Хуго Аззи (59-Венцислав Богданов), Атанас Ташолов, Калоян Стефанов. Треньор: Неманя Миланович.

"Монтана": Димитър Илиев (61-Петър Л. Петров), Мартин Сандов, Стилян Николов, Андреас Васев, Кристиян Вълков, Антон Тунгаров, Борислав Дамянов, Стефан Каменов-кап., Филип Ежике, Петър Атанасов (82-Келеши Онвугамба), Антон Карачанаков (58- Ивелин Георгиев). Треньор: Светлан Кондев.

Голмайстори: 1:0 Атанас Ташолов (2), 1:1 Филип Ежике (41), 2:1 Октай Юсеин (49).

Главен съдия: Петър Кузев.
Асистенти: Александър Апостолов; Кристиян Минков.

Жълти картони: Ахмед Осман (Крумовград).

Стадион: „Крумовград”-2000 зрители.

31.05.2023, 11:35 часа