Двама юноши дебютираха за "Монтана" при нулевото равенство с "Ботев" /Пловдив/ II

Двама юноши дебютираха за "Монтана" при нулевото равенство с "Ботев" /Пловдив/ II "Монтана" завърши наравно 0:0 с дубъла на "Ботев" (Пловдив) в среща от последния XXXIV кръг от първенството на Втора професионална лига.
Така в крайното класиране монтанци финишираха на 10-то място, като останаха на 8 точки от баража за елита и на 6 т. над чертата на изпадащите.
Дебют за родния си клуб направиха Ивайло Тодоров и Радослав Иванов, а на пейката остана още един юноша Асен Николов.
На полувремето на мача пък формацията U17 на Бисер Ефремов получи златните медали и Купата за шампион на зона „Велико Търново“.
Двубоят започна с домакински натиск и още в първата минута Петър Атанасов проби  от дясно и центрира остро в наказателното поле, но там нямаше негов съотборик. Отново Атанасов нахлу в пеналта в 17-та мин., но вратарят Мартин Панев изби в корнер. Малко след тов Владислав Цеков-Каската засече с глава центриране от ляво на Борислав Дамянов, но изпрати топката покрай гредата. В 32-та мин. Никола Гелин с удар от центъра опита да изненада вратаря на домакините Петър Петров.
Три минути преди почивката Стилян Николов подцени една ситуация пред своята врата, но Габриел Златанов не се възползва.
Второто полувреме отново премина под диктовката на "Монтана". В 60-та мин. шут на Антон Тунгаров бе спасен от вратаря. Осем по-късно Кристиян Вълков с далечен пас изведе Владимир Айтов в пеналта, но защитник на гостите блокира удара му. Малко след като се появи в игра Ивайло Тодоров можеше да открие резултата.
В добавеното време отново той получи пас от дясно от Радослав Иванов свали топката с гърди на Борислав Дамянов, но той стреля в аут. С играта си и двамата тийнейджъри показаха, че на тях може да се разчита през новия сезон.

Монтана - Ботев Пд II (Пловдив) 0:0

"Монтана": Петър Л. Петров, Мартин Сандов, Антон Тунгаров, Димитър Буров, Стилян Николов, Владимир Айтов-кап., Борислав Дамянов, Стефан Каменов (87-Радослав Иванов), Владислав Цеков (83-Ивайло Тодоров), Петър Атанасов (64-Кристиян Вълков), Ивелин Георгиев (64-Келеши). Треньор: Светлан Кондев.

"Ботев" II: Мартин Панев-кап., Георги Кущинаров, Божидар Сидеров (60-Никола Нейчев), Иван Иванов, Костадин Татаров, Габриел Златанов, Добромир Павлов (77-Ивайло Грибачев), Даниел Гичев, Кристиян Хаджиниколов (77-Роберто Русков), Монир Бадарин (67-Николай Бинев), Никола Гелин (60-Никола Арнаудов). Треньор: Даниел Коен.

Главен съдия: Християна Гутева.
Асистенти: Станислав Станев, Георги Великов.

Стадион: „Огоста”-350 зрители.
05.06.2023, 09:45 часа