"Монтана" спечели дербито с "Янтра" /Габрово/ и влезе в топ 3 /снимки/

"Монтана" спечели дербито с "Янтра" /Габрово/ и влезе в топ 3 /снимки/ "Монтана" победи с 2:0 "Янтра" (Габрово) в дербито на IXкръг от първенството на Втора лига.
Двата отбора изиграха изключително оспорван мач, който бе белязан със здрави единоборства и положения и пред двете врати.
Владислав Цеков-Каската вкара първия гол и спечели дузпата за втория, която бе реализирана от Димитър Буров. С успеха си младият тим на Николай Митов се изкачи на третото място във временното класиране. Старши треньорът на "Локомотив" (Пловдив) Александър Томаш и бившият наставник на монтанци Любо Трайков изгледаха срещата от официалната трибуна на стадион „Огоста“.
Домакините можеха да поведат още преди да е изтекла първата минута, но ударът на Ливан Обисса бе спасен от Християн Василев. 20-минути по-късно Филип Ежике се откъсваше сам срещу вратаря и бе задържан на границата на пеналта от Цветелин Радев, но не падна, а продължи и вратарят на гостите ликвидира опасността. В средата на първото полувреме футболистите на "Янтра" взеха ининициативата и първо опитният Даниел Младенов пропусна отлична възможност останал очи в очи с вратаря, а след това Васил Симеонов се разтегна и изби топката, която отиваше в долния му ляв ъгъл насочена там от Петър Казаков.
Най-чистата ситуация за гол стана в 53-та мин., когато влезлият като резерва Стефан Каменов бе оставен непокрит на 3-4 мерта от вратата, но ударът му с глава бе твърде неточен. Малко след това отново Каменов стреля по диагонал, но вратаря на гостите се хвърли и изби. Натискът на "Монтана" даде резултат в 56-та мин., когато Владислав Цеков засече с глава центриране от корнер на Димитър Буров и изпрати топката в мрежата за 1:0.
След гола гостите отново наложиха лек превес и Тони Иванов бе близо до изравняването на резултата. Домакините удвоиха преднината си в 82-та мин. Тогава Цеков нахлу в наказателното поле, а при опита си да го спре Иван-Йоанис Атанатос игра с ръка и главният съдия Мартин Марков не се поколеба да посочи бялата точка. От нея Буров бе точен – 2:0 за "Монтана".
До края на мача Тони Иванов изпусна да намали стреляйки над вратата, а след това опита да си изработи дузпа, но получи жълт картон за симулация. В последната минута на редовното време Никола Борисов се контузи и напусна накуцвайки терена.

"Монтана" – "Янтра" (Габрово) 2:0

"Монтана": Васил Симеонов, Богдан Костов, Никола Борисов, Димитър Буров-кап., Костадин Илиев, Франк Ландри, Кевин Беманга (46-Стефан Каменов), Антон Тунгаров (72-Симеон Чатов), Филип Ежике (87-Ивайло Тодоров), Александър Тодоров (87-Петър Атанасов), Ливан Обисса (46-Владислав Цеков). Треньор Николай Митов.

"Янтра": Християн Василев, Тони Иванов, Петър Казаков-кап., Цветелин Радев, Божидар Томовски, Валентин Цветанов, Даниел Гаджев (77-Петър Вуцов), Даниел Младенов, Емил Колев (72-Георги Недков), Ивайло Михайлов, Иван-Йоанис Атанатос. Треньор: Велислав Вуцов.

Голмайстори: 1:0 Владислав Цеков (56), 2:0 Димитър Буров (82-дузпа).

Главен съдия: Мартин Марков.
Асистенти: Марио Данаилов, Стоян Стоянов.

Жълти картони: Кевин Беманга, Владислав Цеков (Монтана); Петър Казаков, Божидар Томовски, Валентин Цветанов, Даниел Гаджев (Янтра).

Стадион: „Огоста”-500 зрители.