"Монтана" с категорична победа над "Дуга", продължава напред в Адриатическата лига

"Монтана" с категорична победа над "Дуга", продължава напред в Адриатическата лига Баскетболистките на "Монтана" разгромиха сръбския "Дуга" (Шабац) с 92:57 в среща от VIII кръг на Адриатическата лига.
С този мач петкратният шампион на България си осигури участие в следващия етап на турнира, като след седмица му предстои гостуване на друг тим от Западната ни съседка - "Слога" (Пожега). Той се явява и директен сблъсък за второто място в крайното класиране, в което безспорен лидер е представителя на Черна гора "Будучност" (Подгорица).
В мача си с Дуга в зала „Младост“ домакините показаха слаба резултатност през първото полувреме. След почивката те коригираха мерника си и в края на третата част преднината им стана 33 точки. В началото на четвъртата се стигна и до най-голямата разлика в мача от 37 точки - 78:41.
Адисън Ричардс се отличи с дабъл-дабъл за "Монтана" 18 точки и 10 борби, Катрин Бригс завърши с 14 т. Всички състезателки, които влязоха в игра поразиха коша на съперника, като най-резултатни бяха Валентина Горанова 12 т. и Ванина Василева 11 т.
За "Дуга" над всички с 20 т. бе Одри Мак‘Елхейни.

"Монтана" - "Дуга" (Шабац, Сърбия) 92:57 (15-7, 19-17, 30-13, 28-20)

"Монтана": Катрин Бригс 14, Тея Робинсън 10, Адисън Ричардс 18, Борислава Денчева 3, Микаела Дамянова 9 (Валентина Горанова 12, Ванина Василева 11, Емилия Борисова 8, Преслава Колева-кап. 4, Йоланда Косса 2, Ема Савова 1). Треньор: Преслав Пешев.

"Дуга": Одри Мак‘Елхейни 20, Виолета Глувич 4, Олга Степанович-кап. 6, Дуная Проданович, Ивона Радончич 14 (Лола Васич 6, Андрея Маркович 4, Сара Маркович 2, Маса Вучич 1, Каталина Макевич). Треньор: Вук Степанович.

Съдии: Иван Миялковски, Йордан Червенка, Ватко Цветаноски.

Зала: „Младост“-50 зрители.

07.12.2023, 09:45 часа