"Монтана" си тръгна с убедителна победа от лагера в Алания

"Монтана" си тръгна с убедителна победа от лагера в Алания Отборът на "Монтана" разгроми със 7:0 третодивизионния руски "Композит" (Павловский Посад) в последната си контролна среща в Алания.
С хеттрик се отличи Стивън Кирилов (46, 48, 69), а по един гол добавиха Владислав Цеков-Каската (18), Никола Борисов (60), Илия Русинов (63-дузпа) и Александър Аспарухов (88). За "Композит" това бе първа международна изява, което прави двубоя за тях исторически.
Първото полувреме бе по-равностойно, а първата опасна ситуация стана пред вратата на "Монтана". В 7-та мин. Владислав Грязанов шутира от границата на пеналта, но Васил Симеонов внимаваше и спаси. Малко след това Кевин Беманга напредна от ляво, но ударът му бе слаб и право в ръцете на вратаря Валерий Костерев. В 18-та мин. Никола Борисов с пас от централната част на терена намери Владислав Цеков-Каската и той излязъл сам срещу вратаря не сгреши.
Веднага след почивката Стивън Кирилов тръгна на самостоятелен рейд от ляво и след като преодоля съперников защитник в пеналта изпрати топката в долния десен ъгъл. Още в следващата си атака Димитър Буров центрира от ляво, но Илия Русинов от 3-4 метра стреля в аут. Секунди по-късно вратарят на "Композит" сгреши и Кирилов се възползва от подаръка, за да направи резултата класически.
В 58-та мин. Буров от фал нацели напречната града, а две минути по-късно Никола Борисов засече с глава центриране от дясно на Александър Аспарухов и покачи на 4:0. След още три Русинов бе спънат в наказателното поле и сам вкара отсъдената дузпа. В 69-та мин. Кирилов оформи своя хеттрик след нова асистенция на Аспарухов, този път от ляво.
До края на мача и Александър Аспарухов също записа името си сред голмайсторите, а пък вратарят Васил Симеонов спаси силен шут на Шабанов. Така монтанци завършиха без загуба лагера си в Алания. В предишните три проверки в турския курорт възпитаниците на треньора Николай Митов записаха победи с 3:1 (Емил Янчев-2, Франк Ландри) над друг руски тим "Спартак" (Кострама) и с 3:2 (Александър Аспарухов-дузпа, Александър Тодоров, Владислав Цеков) над дубъла на "Рапид" (Виена) и направиха зрелищно 3:3 (Кевин Беманга-2, Владислав Цеков) с лидера във втора дивизия на Грузия "Колхети" (Поти).
Днес отборът се прибира обратно у дома, а от понеделник започва подготовка за първата си официална среща за 2024 година. На 16 ноември "Монтана" и "Литекс" (Ловеч) откриват пролетния дял от първенството във Втора лига. Мачът на стадион „Огоста“ е от 14:45 часа и ще бъде предаван пряко по Диема спорт.

"Монтана": Васил Симеонов, Богдан Костов (Петър Атанасов), Костадин Илиев (70-Денис Динев), Димитър Буров-кап. (62-Симеон Чатов), Никола Борисов (70-Антъни Антонов), Франк Ландри (70-Антон Тунгаров), Стивън Кирилов (70-Кристиян Тасков), Емил Янчев (60-Александър Тодоров), Владислав Цеков (46-Александър Аспарухов), Илия Русинов (60-Стефан Каменов), Кевин Беманга (70-Ивайло Тодоров). Треньор: Николай Митов.
09.02.2024, 10:54 часа