"Монтана" и "Черноморец" /Бургас/ си поделиха точките /снимки/

"Монтана" и "Черноморец" /Бургас/ си поделиха точките /снимки/ "Монтана" и "Черноморец" (Бургас) завършиха наравно 2:2 в среща от XXVII кръг на първенството на Втора лига.
Двата отбора си разделиха по едно полувреме и логично си поделиха точките на стадион „Огоста“. От официалната трибуна двубоя изгледаха бившият вратар на ЦСКА и националния тим на България Илия Вълов и бащата на младежкия национал Георги Николов Николай Николов-Колчо.
Домакините контролираха мача през първото полувреме и в 17-та мин. след многоходова комбинация удар на Александър Аспарухов срещна дясната греда, а при добавката Илия Русинов изпрати топката в мрежата, но голът му бе отменен заради засада. 5 минути по-късно след заучено положение от фаул Аспарухов центрира в наказателното поле, където над всички скочи Костадин Илиев и засече с глава във вратата за 1:0.
Монтанци продължиха да атакуват и в 41-та мин. Богдан Костов нахлу в пеналта и след съприкосновение със защитник на гостите падна на тревата, главният съдия Геро Писков обаче не видя нарушение. Малко след това Аспарухов изби от голлинията удар на Павел Жабов, след който домакините организираха бърза контраатака чрез Стивън Кирилов завършила с точен удар на Русинов 2:0 за Монтана.
След почивката монтанци излязоха отпуснати, сякаш бяха решили, че вече са спечелили мача и това им изигра лоша шега. Влезлите като резерва за "Черноморец" Мариян Тонев и Даниел Кабанелас раздвижиха играта на отбора си и в 60-та мин. Тонев центрира от корнер от дясно и Камен Хаджиев засече с глава в мрежата. 2:2 направи в 73-та мин. от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Кабанелас, капитанът на гостите Живко Петков.
Чак тогава домакините се събудиха и направиха няколко опасни атаки към вратата на Димитър Тодоров. При първата в 87-та мин. рейд на Стивън Кирилов от дясно завърши с остро центриране успоредно на голлинията, но там нямаше кой да подложи крак на топката. В добавеното време топовен изстрел на Александър Тодоров бе избит от стража на "Черноморец".

"Монтана" – "Черноморец" (Бургас) 2:2

"Монтана": Васил Симеонов, Богдан Костов, Костадин Илиев, Димитър Буров-кап., Никола Борисов, Емил Янчев (75-Александър Тодоров), Стивън Кирилов, Франк Ландри(82-Стефан Каменов), Филип Ежике (75-Владислав Цеков), Илия Русинов (75-Кристиян Тасков), Александър Аспарухов.

"Черноморец": Димитър Тодоров, Борислав Вакадинов, Камен Хаджиев, Мариян Димитров, Димитър Жеков, Петър Генчев, Осман Дембеле (88-Петър Патев), Емануил Манев (90+2-Петър Пейчев), Павел Жабов (46-Мариян Тонев), Георги Господинов (46-Даниел Кабанелас), Живко Петков-кап. (90+4-Самб Бадара). Треньор: Ангел Стойков.

Голмайстори: 1:0 Костадин Илиев (22), 2:0 Илия Русинов (43), 2:1 Камен Хаджиев (60), 2:2 Живко Петков (73-дузпа).

Главен съдия: Геро Писков.
Асистенти: Радослав Вутов, Иван Иванов.

Жълти картони: Богдан Костов (Монтана); Даниел Кабанелас (Черноморец).

Стадион: „Огоста”-300 зрители.
06.04.2024, 21:02 часа