Пети мач ще определи новия баскетболен шампион на България /снимки/

Пети мач ще определи новия баскетболен шампион на България /снимки/ Отборът на "Монтана" измъкна инфарктна победа с 89:88 над "Берое" и изравни на 2-2 финалната серия за титлата в баскетболното първенство при жените.
До успеха си възпитаничките на треньора Преслав Пешев достигнаха след 5-минутно продължение, след като редовното време завърши наравно 83:83.
Треньорката на националния отбор на България Татяна Гатева бе изгледа двубоя в зала „Младост“ и поздрави двата отбора за здравата битка, която си спретнаха. Решителният пети мач ще се играе в общинската зала в Стара Загора в сряда, 24 април, от 18:00 часа.
"Монтана" направи двуцифрена разлика още в средата на първата част и с много малки изключения я поддържаше чак до 32-та мин., когато гостите за първи път поведоха 67-68. Това даде самочувствие на беройки и те се откъснаха напред с 8 точки разлика. И когата всичко в мача сякаш бе решено, монтанчанки направиха серия от 8-0 завършена със стрелба от далчечно разстояние на Борислава Денчева 24 секунди преди сирената за 83-83. Този резултат остана непроменен и мачът отиде в продължение. В него домакините, макар с изцедени сили, показаха характер на истински боец и заслужено ликуваха заедно с още 400 зрители в залата.
Янина Тодорова стана топ-реализатор на срещата с 31 точки и получи най-висока оценка от наставника на националния тим Татяна Гатева. Въпреки, че игра с контузия Тея Робинсън се отличи с 21 т., 6 борби и 8 асистенции. Борислава Денчева добави 15 т. за успеха на "Монтана", а Тери Батъл и в този мача завърши с дабъл-дабъл 14 т. и 20 борби.