"Монтана" си тръгна само с точка от Русе

"Монтана" си тръгна само с точка от Русе "Монтана" завърши 1:1 при гостуването си на "Дунав" (Русе) в среща от XXXII кръг на първенството на Втора лига.
Със спечелената точка воденият от треньора Петър Колев тим измести от третото място "Марек", като и двата отбора имат по 54 точки, но монтанци имат предимство в директните двубои. В понеделник обаче тимът от Дупница приема на стадион „Бончук“ друг претендент за баража "Добруджа" (Добрич).
Монтанци тръгнаха в атака веднага след началния съдийски сигнал и още в 56-та сек. пред Антон Тунгаров се откри отлична възможност, но шутът му не намери целта. В 14-та мин. гостите поведоха. След заучено изпълнение от корнер Никола Борисов се оказа на точното място в мелето и с десния крак изпрати топката в мрежата. Малко след това Филип Ежике надбяга пазача си и стреля по диагонал, но вратарят спаси. В 36-та мин. Димитър Буров бе оставен непокрит в малкия пеналт, но ударът му с глава бе неточен. В самия край на полувремето Ндуалу Пахама възстанови равенството, като остана съмнение, че последен с топката е играл вратарят Васил Симеонов.
След почивката на терена имаше повече битка и по-малко футбол и двубоят логично завърши без нови попадения и без победител.

Стартови състави:
"Дунав": Даниел Николов, Галин Минков, Николай Дичев, Стоян Предев-кап., Станислав Ничипоренко, Симеон Вешев, Кристиян Господинов, Джан Хасан, Денислав Минчев, Димитър Законов, Ндуалу Пахама. Треньор: Илиян Трифонов.

"Монтана": Васил Симеонов, Богдан Костов, Костадин Илиев, Димитър Буров-кап., Никола Борисов, Емил Янчев, Стивън Кирилов, Антон Тунгаров, Филип Ежике, Илия Русинов, Кевин Беманга. Треньор: Петър Колев.
12.05.2024, 21:48 часа