"Етър" /Велико Търново/ спря и "Ботев" /Враца/ по пътя към спасението

"Етър" /Велико Търново/ спря и "Ботев" /Враца/ по пътя към спасението "Етър" (Велико Търново) и "Ботев" (Враца) завършиха при 1:1 в среща от предпоследния 34-и кръг на efbet Лига.
Двубоят започна с пропуск на Браян Мендиса за "Ботев" (Враца) в 11-ата минута, а в 20-ата "Етър" отвърна с шанс пред Иван Василев.
Гостите поведоха в 21-ата минута, когато Диого Барбоса се възползва от отбита топка и я прати във вратата за 1:0. Минута по-късно Дидис Пита можеше да изравни, но Костов спаси.
Минута преди края на първата част Пита изравни с глава, възползвайки се от подаване от тъч.
Иван Василев можеше да изведе "Етър" напред десет минути след почивката, но Костов спаси удара му в горния ляв ъгъл.
Гредата спаси вратаря на домакините след час игра след силен удар на Клери Сербер. Шут на французина доведе до претенции за дузпа от страна на врачани, които обаче не бяха уважени.
Минута преди края Мартин Ачков пропусна да донесе победата на врачани след удар отблизо.
"Етър" остава твърдо на дъното със 17 точки, а "Ботев" (Враца) е на 14-ата позиция с 30 точки, колкото има и 15-ият "Хебър", но с мач по-малко.

"Етър" - "Ботев" (Враца) 1:1

0:1 Диого Барбоса (21')
1:1 Дидис Пита (44')

Стартови състави:
"Етър": 12. Кристиян Секулич, 4. Георги Александров, 6. Горка Ларучея, 17. Атанас Атанасов, 13. Дидис Пита, 9. Иван Василев, 18. Йоахим Гонзалес, 7. Кольо Станев, 77. Мартин Николов, 44. Принс Мбаке, 94. Жан-Марк Тибоуе;

"Ботев" (Враца): 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 19. Браян Переа, 18. Диого Барбоса, 8. Клери Сербер, 14. Марко Мажуга, 29. Мартин Бачев, 13. Мартин Ачков, 27. Меси Биатомусока, 10. Спас Георгиев, 77. Стефан Велев.
21.05.2024, 18:32 часа