Меле на пътя! Три коли се нанизаха край Видин, пострада младеж

Три коли са се нанизали във верижна катастрофа край Видин вчера, съобщават от полицията.
Инцидентът е станал около 17.30 часа в района на „Химремонт“. 19-годишен жител на крайдунавския град шофирал лек автомобил „Ауди“ с видинска регистрация. При движение в колона от коли, изчакващи да се включат в главния път Е-79, той не спазил достатъчна дистанция. Младежът се забил в намаляващия скоростта и спиращ пред него „Ситроен“, шофиран от 18-годишна видинчанка.
В резултат на удара колата на девойката продължила движението си и блъснала неизвестен автомобил пред нея в колоната, който не е останал на място и напуснал местопроизшествието.
Леко е пострадал 19-годишен пътник на дясна седалка в „Ауди“-то. Той бил прегледан в спешния център и след оказана медицинска помощ е освободен за домашно лечение с фрактура на носна костица.
При тестване с дрегер пробите на двамата водачи не са отчели наличие на алкохол. Оперативна група е извършила оглед на местопроизшествието, по случая е образувано досъдебно производство.
*Снимката е илюстративна.
12.05.2025, 10:45 часа
2132
0