Кораб на мексиканския флот се блъсна в Бруклинския мост, има загинали и ранени /снимки/

Кораб на мексиканския флот се блъсна в Бруклинския мост, има загинали и ранени /снимки/ Кораб на мексиканските военноморски сили, превозващаоколо 200 души на борда, се сблъска с Бруклинския мост в Ню Йорк, съобщава „Ню Йорк Поуст“ .
Според изданието, в събота вечерта една от мачтите на учебния кораб за ветроходство „Куаутемок“ на мексиканските военноморски сили се е ударила в Бруклинския мост, счупила се е и е пробила палубата.
В резултат на инцидента двама души са загинали, а 17 са ранени, включително четирима в критично състояние, според пожарната и други източници. 
Според изданието корабът „Куаутемок“ с екипаж от 277 души, предимно кадети, очевидно е изгубил мощност, докато е отплавал от Ню Йорк по пътя си към Исландия, течението го е отнесло в пътната платформа на моста около 20,30 часа местно време, според кмета Ерик Адамс и кадри от катастрофата.
18.05.2025, 13:53 часа
158 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha