Над 260 души участват в Националния фолклорен събор "Де е българското" край Очиндол

Над 260 души участват в Националния фолклорен събор "Де е българското" край Очиндол Националният фолклорен събор "Де е българското" ще се проведе днес в Туристически комплекс "Дядо Йоцо гледа" край село Очиндол, научи BulNews. 
Организатор на събитието е община Мездра. Съборът започна в 10 часа. 
Над 260 са участниците тази година, казва Светла Дамяновска, главен експерт Културно наследство и религиозни дейности в община Мездра: 
 "Целта на събора е да даде възможност за сценична изява на изпълнители, представящи фолклорното богатство на дадения регион. За сега имаме подадени заявки от 21 селища от цяла Северозападна България, област Враца, област Плевен, област Монтана, област Видин, областите Ловеч и София. Това е представителен фестивал за цяла България и много чакан и обичан." 
На сцената ще се изявят много певчески, танцови инструментални състави - представители на  читалища, училища и пенсионерски клубове от 21 населени места в Северна и Западна България. Участниците в събора, който няма конкурсен характер, са разделени в три категории: певчески групи и индивидуални изпълнители, танцови групи и индивидуални изпълнители, инструментални групи и индивидуални изпълнители. 
25.05.2025, 10:48 часа
236 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha