„Тролейбусен транспорт“-Враца ще брои по 15 бона на месец на Общината за нови електробуси под наем

Община Враца дава под наем нови електробуси на „Тролейбусен транспорт“, стана ясно по време на редовна сесия на местния парламент. По време на заседанието бе уточнено, че местната администрация ще предостави на общинското предприятие 6 електробуса и 3 зарядни станции за тях. За ползването им от „Тролейбусен транспорт“-Враца всеки месец ще плащат по 15 000 лева на общината, като стойността на месечния наем е определен от сертифициран експерт-оценител.
Новите превозни средства са предназначени да заменят дизеловите такива, обслужващи следните линии: Враца – Челопек; Враца – х. Леденика; Враца – Лютаджик; Враца – Чирен – Три кладенци; Враца – Баница – Мало Пещене; Враца – Тишевица – Върбица.
Електробусите и зарядните станции за тях са осигурени чрез безвъзмездна финансова помощ по проекта „Мобилност и зелен транспорт в общините Враца и Монтана“, който е финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост.
Точката бе приета единодушно от общинските съветници, които гласуваха с 30 гласа „За“.
29.07.2025, 12:22 часа
4723
2