Летни празници на Балкана започват в община Георги Дамяново

Летните празници на Балкана започват в община Георги Дамяново и ще продължат до края на август, научи BulNews. Традицията, която се спазва вече десетки години, предлага всяка събота специални събития в различни населени места в общината.
Тази вечер, от 20 часа, на площада в село Говежда ще започне празникът с участието на танцови и фолклорни състави от региона, съобщи кметът на общината Нина Петкова.
На 9 август в местността “Младенин вир” ще се проведе родова среща, а кулминацията на празниците ще бъде на хижа “Копрен” над село Копиловци на 16 август. Към събитието ще се присъединят известни изпълнители като Яни Янков и Рени, както и други фолклорни артисти.
На 23 август в село Дива Слатина ще се проведе последният летен празник на Балкана за тази година.
„Празниците през последните години се утвърдиха като емблематични събития с много гости и посетители във всяко едно от населените места. Това е празникът на Балкана, който ще се провежда всяка събота през август в различно населено място”, добави кметът Нина Петкова.
02.08.2025, 14:56 часа
330
0