Силният вятър във Враца нанесе щети, дърво падна върху кола в Комплекса /снимки/

Силният вятър във Враца нанесе щети, дърво падна върху кола в Комплекса /снимки/ Силният вятър, който още от снощи бушува над Враца, вече е нанесъл щети, научи агенция BulNews. Рано тази сутрин собственикът на лек автомобил „Пежо“ го е заварил затиснато от паднало дърво. Колата е била паркирана пред жилищен блок в най-големия жилищен квартал – „Дъбника“ /известен сред врачани като Комплекса/.
Предстои собственикът на автомобила да го „освободи“ от капана на падналото отгоре му дърво, като след това ще стане ясно какви и колко сериозни са нанесените щети по него.
Припомняме, че синоптиците още от вчера започнаха с предупрежденията за силен вятър.

Внимание! Обявиха жълт код за силен вятър за почти цялата страна утре

Обявен е жълт код за опасното време в почти цялата страна. Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад, ще е умерен, в Дунавската равнина и Горнотракийската низина – силен. Кодът е в сила за цялата страна, с изключение на Перник, Кюстендил и Благоевград.

Обявиха жълт код за силен вятър в почти цяла България

През почивните дни вятърът отново ще се ориентира от юг-югоизток.

*Снимки: Stilyan Marinovski
24.10.2025, 09:18 часа
5333 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha