Глобален срив! Cloudflare рухна, удари BulNews и куп сайтове в България и по света

Глобален срив! Cloudflare рухна, удари BulNews и куп сайтове в България и по света

Част от интернет инфраструктурата в световен мащаб изпита сериозно затруднение днес заради технически проблем в услугите на Cloudflare. Множество социални мрежи, сред които Facebook и X, са недостъпни за хиляди, споделят потребители по света. Проблеми с достъпа изпитват и от платформите PayPal и ChatGPT, отбелязва Metro. Много другисайтове също отказват да заредят, показвайки съобщения за „вътрешна сървърна грешка“. 
Подобен проблем засегна и bulnews.bg и редица други сайтове от медийната група.  
Cloudflare функционира и като сървър за имена на домейни - своеобразна директория за уебсайтове и инструмент, свързван с масови сривове през последните месеци.
При опит за достъп до някои сайтове потребителите биват посрещани от съобщение за грешка с код 500, което обикновено сочи за проблеми със сървъра или кода на самия уебсайт.
Според сайта за проследяване на сривове Downdetector, проблемите с Cloudflare са започнали около 11:20 ч. сутринта, като само 20 минути по-късно са засегнали най-малко 11 000 души.
Cloudflare, една от ключовите компании, които осигуряват защита срещу кибератаки и поддържат стабилността на уебтрафика, потвърди за инцидента.
„Cloudflare е наясно с проблем, който потенциално засяга множество клиенти, и го разследва. Допълнителни подробности ще бъдат предоставени, когато стане налична повече информация“, съобщиха от компанията в официална актуализация.
Дори сайтът DownDetector, който проследява прекъсванията в интернет услугите, бе засегнат от срива. Когато успяваше да зареди, графиките му показваха рязък ръст в отчетените проблеми.
Потребителите масово виждаха съобщения от типа „Вътрешна сървърна грешка в мрежата на Cloudflare“, като им бе препоръчано да опитат отново след няколко минути.
Към момента броят на засегнатите потребители е намалял до 3400. На своята страница за статуса на услугите Cloudflare съобщава, че инженерите на компанията работят по разрешаването на проблема, „който потенциално засяга множество клиенти“. 
Работата по възстановяване на услугите продължава. 

18.11.2025, 15:23 часа
4497 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha