Случаят с фалшивото евро във Вълчедръм се заплита: Замесен е служител на бензиностанцията, открити са още банкноти

Заплита се случаят с фалшивото евро във Вълчедръм, научи BulNews.
Припомняме, че в петък служителка на бензиностанция „Златия Агро“ е установила 3 банкноти от 50 евро, които били фалшиви. По първоначална информация, 21-годишен жител платил с тях на касата.
Историята обаче е друга. Началникът на Районното управление в Лом главен инспектор Георги Петков заяви, че фалшивите банкнотите са били общо четири в купюри по 50 евро. Три от тях са установени и конфискувани, но една е изтекла в търговската мрежа.
Служителката е подала сигнал, че при ревизия са установили вероятно фалшиви банкноти.
При проверка полицията установила, че служител на същата бензиностанция, в продължение на няколко нощни смени, е успял да подмени тези три банкноти с фалшиви - по една в три поредни смени.
Служителят е признал за извършеното престъплението и съдействал на служителите на реда. Намерен е и човекът от Вълчедръм, който му ги е дал, а по-късно е заловен и още един - от Монтана, от който са взети фалшивите банкноти, като при него са открити още 750 фалшиви евро.
По време на разследването става ясно, че банкнотите са били общо четири. Четвъртата е пусната в обращение в магазин и след това най-вероятно вече е някъде в търговската мрежа, подчерта Георги Петков.
По случая е образувано досъдебно производство, разследването продължава.
Георги Петков обясни, че сега разследването продължава в посока кой е напечатал фалшивите пари и по възможност да се изясни къде са пласирани всички фалшиви банкноти, за да бъдат намерени и иззети.
Той апелира хората да бъдат внимателни и да се информират какви са отличителните белези на истинските банкноти, за да може да разпознават евентуалните фалшификати.
Галерия
Главен инспектор Георги Петков
|
11.01.2026, 09:53 часа
2175
1