Съдът остави в ареста турчина, предизвикал катастрофата с убития 44-годишен Любо от Монтана

Съдът остави в ареста турчина, предизвикал катастрофата с убития 44-годишен Любо от Монтана Врачанският окръжен съд днес постанови да бъде взета най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо Е. А.  (турски гражданин). 
Срещу него е повдигнато обвинение от Окръжна прокуратура – Враца за това, че на 27 януари т. г. около 14:35 ч., на главен път Е-79 при километър 126.500, община Криводол, при управление на лек автомобил „Мерцедес“ в нарушения на правилата за движение, е предизвикал катастрофа с правомерно движещия се в своята лента лек автомобил „Алфа Ромео“, управляван от Л. А. и по непредпазливост е причинил смъртта му.

Извънредно! Човек загина в тежка катастрофа между Враца и Монтана, Е-79 е затворен /снимки/

Безкрайна мъка! Вижте кой е загиналият мъж в адската катастрофа на Е-79 между Враца и Монтана /снимки/

Съдът прие, че са налице всички, изискуеми от закона, предпоставки за вземането на най-тежката мярка за процесуална принуда „задържане под стража“ спрямо обвиняемия Е. А.  
Престъплението, за което му е повдигнато обвинение, се наказва с „лишаване от свобода“ от пет до осем години, т. е. престъплението е "тежко" по смисъла на чл. 93, т. 7 от НК. 
Налице е обосновано подозрение за вероятна съпричастност на Е. А. към престъплението, в което е обвинен. Съдът прие също, че са налице и двете кумулативни опасности, предвидени в закона, при вземането на най-тежката мярка за процесуална принуда „задържане под стража“, а именно той да се укрие и да извърши престъпление. 

Прокуратурата нищи катастрофата със смъртта на 44-годишния Любо от Монтана, забраниха на виновника да напуска страната

За установяване на актуалното здравословно състояние на обвиняемия по делото бе назначена и изготвена комплексна съдебно-медицинска експертиза. В писменото становище на експертите – ортопед и съдебен лекар, както и по време на изслушването им в съдебното заседание, те заявиха, че няма медицински показания, които да не позволяват Е. А. да бъде задържан в следствения арест.
Определението на съда подлежи на незабавно изпълнение.
Определението на Окръжен съд – Враца може да се обжалва и протестира в законоустановения срок пред Апелативен съд – София.
09.02.2026, 15:09 часа
315 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha