В навечерието на Баба Марта: Ученици зарадваха кмета на Георги Дамяново с мартеници /снимки/

В навечерието на Баба Марта: Ученици зарадваха кмета на Георги Дамяново с мартеници /снимки/ В навечерието на традиционния български празник Баба Марта учениците от Основно училище „Отец Паисий” в Георги Дамяново поздравиха кмета Нина Петкова, заместник-кмета Пламка Бобойчева и служителите в общинската администрация.
С пожелание за здраве момчетата и момичетата им завързваха гривни от преплетени бели и червени конци и така символично пренесоха духа на празника в местната администрация. Децата се похвалиха, че сами са изработили мартениците в работилницата на Баба Марта, по инициатива на Местната комисия за борба с противообществени прояви на малолетни и непълнолетни към Община Георги Дамяново.
В ролята на домакин и както повелява традицията, кметът Нина Петкова завърза мартеница на всяко едно от децата с пожелание да са здрави, щастливи, румени-засмени през цялата година.
27.02.2026, 13:03 часа
144 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha