Румен Радев: Народът реши аз да съм премиер

Румен Радев: Народът реши аз да съм премиер "Народът реши аз да съм премиер". Това заяви при влизането си в парламента лидерът на "Прогресивна България" Румен Радев.
След това в залата той заяви, че никога не е бягал от отговорност, а решението е на партията.
По думите му разцеплението на ПП-ДБ ще причини трудности в преговорите. 
 „Много е важно да излъчим редовно правителство", посочи Радев. "Когато президентът госпожа Йотова обяви консултациите, ние сме готови да се явим веднага", каза още той.
По думите му първата и най-важна задача на новия парламент е бюджетът.
„Бюджетът е в катастрофално състояние по информацията, която имаме към момента. Разбира се - Планът за възстановяване и устойчивост, изборът на нов Висш съдебен съвет“, посочи Румен Радев.
 „През годините има страшно много несвършена работа. Изискванията на Брюксел са много сурови. Така че ние първо ще се запознаем какво точно е свършено и какво не е. Ще положим максимум усилия,  за да вземем полагащите се на България плащания, но не можем да гарантираме“, заяви още той.
„Надявам се кабинетът да бъде готов като структура и състав по-рано от 15 май, защото работата е страшно много. Има много-много отложени реформи. Има много проблеми във света. Първо трябва да е ясно, че от информацията, която получаваме,  тя изстича и в публичното престранство, финансите на държавата са в катастрофално състояние. И това ще бъде нашият най-голям ангажмент да стабилизираме финансите. Изобщо няма да бъде лесно“, заяви Румен Радев.
 
30.04.2026, 10:08 часа
186 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha