Според Тръмп Иран остава с около 20% от ракетния си потенциал

Според президента на САЩ Доналд Тръмп Иран остава с 21 до 22% от ракетите си.
"Те все още имат известен брой ракети и дронове. Ако говорим в проценти, може би става дума за 21 до 22% при ракетите. Това са много ракети, но не толкова много, колкото към момента на нашата първа атака", каза той в интервю за Ен Би Си.
Междувременно по време на предизборна проява в Уисконсин в подкрепа на кампанията на републиканците за междинните избори Тръмп обеща скорошен край на войната в Иран и намаление на цените.
Тръмп отново обяви, че съвсем скоро в преговорите с Иран може да настъпи напредък, макар постигането на споразумение за край на конфликта засега да се изплъзва, предаде БТА.
"Ще излезем от Иран много скоро и това ще стане по един или друг начин", каза той на кръгла маса в Чипела Фолс и каза на събралите се: "Цените на торовете ви ще спаднат до нивата, на които бяха преди четири месеца."
Енергийният министър на САЩ Крис Райт пък каза, че за понижение на цените на бензина и дизела ще е нужно решение на конфликта с Иран, което да направи възможно през Ормузкия проток да преминават по-големи обеми петрол.
06.06.2026, 15:57 часа
80
0