РИМ-Враца отбелязва годишнината от създаването на първата в България Опитна станция по бубарство

На 25 юни ще бъде отбелязана 130-та годишнина от създаване на първата в България Опитна станция по бубарство, която отваря врати във Враца.
Присъстващите ще се запознаят с историята на станцията, ще имат възможност да видят тематичната изложба „Свила свети като слънце“ и да посетят експозицията, посветена на бубарството и копринарството във Врачанско, разположена в къщата на Иван Замбин в ЕВК „Св. Софроний Врачански“.
На събитието са поканени бивши и настоящи ръководители и служители на Опитната станция по бубарство, които очакваме да споделят свои спомени и впечатления.
Заповядайте в двора на Етнографско-възрожденски комплекс „Св. Софроний Врачански“- Враца, на 25 юни, от 17:00 ч.
22.06.2026, 15:36 часа
131
0