Откриха деветото издание на Националния фолклорен събор „Леденика“ /снимки/

Деветото издание на Националния фолклорен събор „Леденика“ беше официално открито, съобщиха от Община Враца.
Кметът Калин Каменов приветства участници и гости, като подчерта, че съборът за поредна година превръща Враца в място, където оживяват българските традиции, фолклорът и родният дух.
Специален гост на откриването бе Негово Превъзходителство Донг-бе Ким – извънреден и пълномощен посланик на Република Корея в България. В приветствието си той изрази възхищението си от красотата на Враца, съхраненото културно наследство и даде висока оценка за усилията на кмета Калин Каменов за развитието и популяризирането на града.
Празничната програма продължава с изпълнения на самодейни състави от цялата страна, народни борби и още много изненади.
За посетителите на събора е осигурен безплатен транспорт до местността „Леденика“.
Галерия
27.06.2026, 16:04 часа
285
0