Улица в Лом се превърна в обща трапеза за стотици за Деня на съседа /снимки/

За една вечер улица в Лом се превърна в голяма трапеза под открито небе, научи BulNews.
По повод Деня на съседа, движението беше спряно, а десетки жители изнесоха маси, столове и домашно приготвена храна.
Идеята на празника е хората да се съберат, да поговорят и да се опознаят по-добре.
Традицията за съседска обща трапеза на улица „Митко Палаузов“ в Лом е още от 2013 година. Тази година улицата събра близо сто души.
Трапезата събра съседи от различни улици. Организацията е изцяло доброволна, а участниците носят храна, напитки и добро настроение. Шеговито казват, че за една вечер създават собствена държава.
Има обаче две теми, които в Деня на съседа остават извън разговорите - болестите и политиката.
Галерия
28.06.2026, 13:05 часа
835
0